Urządzenia marki Apple to propozycje charakteryzujące się wysoką jakością i wytrzymałością, jednak podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju elektroniki – mogą zdarzyć się usterki i awarie spowodowane np. upadkiem telefonu lub zużyciem części do iPhone (powstającym z czasem). Kiedy warto oddać sprzęt do naprawy?

1. Uszkodzony ekran lub bateria

To co najczęściej wymaga wymiany to ekrany w iPhone i baterie. Nic w tym dziwnego – wystarczy moment nieuwagi, aby urządzenie wylądowało na ziemi, a przy upadku – szczególnie na twardą powierzchnię – nietrudno o uszkodzenie ekranu. Bateria natomiast jest elementem, który z czasem ulega zużyciu, a jej nieprawidłowe funkcjonowanie może znacznie uprzykrzyć życie. W takiej sytuacji warto oddać telefon do naprawy celem wymiany baterii iPhone na nową. Ponadto, biorąc pod uwagę długą żywotność i „trzymanie ceny” przez większość modeli iPhone, części wymienione na nowe mogą również znacznie wpływać na cenę podczas sprzedaży używanego telefonu.

2. Problemy z zasięgiem

Oddanie telefonu do naprawy jest dobrym rozwiązaniem w przypadku stałego występowania problemów z zasięgiem. Za możliwość użytkowania sieci odpowiada antena WiFi / GPS – jej wymiana może umożliwić sprawne korzystanie z podstawowych funkcji telefonu, takich jak wykonywanie połączeń (o ile problem nie jest powiązany z inną usterką). Co więcej, wymiana taśmy flex anteny WiFi / GPS może okazać się koniecznością, jeśli iPhone nie łączy się z WiFi.

3. Niedziałające przyciski

W każdego rodzaju urządzeniu, również w iPhone, części umożliwiających prawidłowe działanie jest mnóstwo. Jednym z ważnych elementów jest taśma flex power ON / OFF. Odpowiada ona za możliwość uruchomienia telefonu i jego podzespołów, a także w zależności od modelu – za regulację głośności. Wymiana taśmy flex pod przyciskami może zatem pomóc rozwiązać problem ich niesprawności, w tym przycisku power, który umożliwiając szybkie przełączenie smartfona w tryb uśpienia. Ta funkcjonalność jest niezwykle istotna w codziennym korzystaniu z urządzenia, dlatego warto zatroszczyć się o sprawność działania przycisków.

4. Nieprawidłowo działająca wibracja

Niesprawny silnik wibracji (wibrator) w smartfonie może powodować problemy takie jak: zbyt słaba wibracja, jej zanikanie lub całkowity brak. Ponadto, awaria tego elementu może przyczyniać się do samoistnego uruchamiania się wibracji, co w dłuższej perspektywie jest niezwykle irytujące dla użytkownika. Wymiana silnika wibracji (wibratora) w profesjonalnym serwisie zapewnia więc prawidłowe działanie urządzenia w trybie wyciszonym oraz komfort użytkowania iPhone’a.

5. Zablokowana tacka SIM

Utknięcie karty SIM w urządzeniu stanowi spory problem, którego przyczyn może być dużo. Jeżeli brak możliwości otwarcia tacki SIM nie jest spowodowany zgubieniem dołączonego do telefonu kluczyka, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług serwisu – próby wyciągania tacki SIM na siłę, a także jej podważania lub naciskania mogą prowadzić do uszkodzenia gniazda karty, co może prowadzić do konieczności wymiany całego korpusu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!