NAPRAWA PO ZALANIU

Wszelkie próby włączenia zalanego MacBooka czy też ociąganie się z jego dostarczeniem do serwisu mogą powodować większe zniszczenia, a w związku z tym także wyższy koszt naprawy.

NAPRAWA PO ZALANIU

Wszystkie urządzenia opatrzone logo Apple są bardzo solidne i niezwykle dopracowane. Dlatego na pewno nie można powiedzieć, by należały do awaryjnych. Najczęstszą przyczyną ich usterek jest niewłaściwe użytkowanie, a zalany MacBook to jeden z najpowszechniejszych problemów, z którymi użytkownicy zgłaszają się do serwisu.

Jeżeli i Ciebie spotkał niefortunny wypadek, nie czuj się odosobniony. Przez swoją poręczność i funkcjonalność MacBooki często są używane w różnych miejscach w firmach, a także w podróży, w ogrodzie czy nawet na plaży. Wówczas nie trudno zaś o ich zalanie rozmaitymi płynami.

ZALANY MACBOOK – CO ROBIĆ?

Jeśli doszło do zalania MacBooka, bardzo ważne jest szybkie działanie, aby uchronić Twoją firmę przed przestojem w pracy. Najczęściej płyny wylewane są w okolicach klawiatury. W takim przypadku warto jak najszybciej odwrócić laptop, by ciecz, zamiast penetrować jego wnętrze, wylała się na zewnątrz. Unikaj osuszania klawiatury ściereczką czy papierem, gdyż w ten sposób możesz wtłoczyć wodę do jej wnętrza. Jednocześnie niezwykle ważne jest jak najszybsze wyłączenie MacBooka oraz wyjęcie ładowarki, jeśli jest aktualnie do niej podłączony.

Prąd krążący przez zalane obwody wyrządzi bowiem znacznie więcej szkody niż sam płyn. Zostaw laptop w pozycji odwróconej klawiaturą do dołu i pod żadnym pozorem nie próbuj go włączać. Nawet jeśli sprzęt uruchomiłby się normalnie, po pewnym czasie mogłoby dojść do poważnych uszkodzeń w jego wnętrzu. Zalany MacBook należy więc jak najszybciej dostarczyć do serwisu – nawet jeśli płynu było niewiele lub został zanurzony w cieczy dosłownie na chwilę. SKorzystaj z naszych ekspresowych usług B2B już dziś

ZALANY MACBOOK – JAK WYGLĄDA NAPRAWA B2B?

Pracownicy profesjonalnego serwisu Apple doskonale wiedzą, jak postępować z zalanym MacBookiem. Konieczny jest demontaż komputera i dokładne osuszenie oraz zbadanie jego podzespołów. Warto wiedzieć, że nawet czysta woda pozostawia po sobie osady, które mogą być bardzo szkodliwe dla delikatnych komponentów. Zagrożenie jest tym większe, gdy laptop zostanie zalany słodkim napojem lub słoną wodą. Szczególnie sól może powodować korozję, dlatego konieczne jest jej dokładne usunięcie.

Warto pamiętać, że zalany MacBook od razu wyłączony i odwrócony, a następnie szybko dostarczony do serwisu ma największe szanse na uratowanie. Na pewno nie warto wierzyć internetowym poradom dotyczącym wkładania zamoczonego sprzętu elektronicznego np. do ryżu – jego właściwości higroskopijne nie są bowiem wystarczająco silne, a ponadto płyny nadal mogą siać spustoszenie w podzespołach, nawet gdy całkowicie odparują.

Wszelkie próby włączenia zalanego MacBooka czy też ociąganie się z jego dostarczeniem do serwisu mogą powodować większe zniszczenia, a w związku z tym także wyższy koszt naprawy dla Twojej firmy.

PROFESJONALNA NAPRAWA B2B ZALANEGO MACBOOKA

Jako specjaliści w zakresie naprawy urządzeń Apple doskonale wiemy, że zalany MacBook wymaga szybkiej reakcji i skrupulatnego działania. Dysponujemy odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, a także profesjonalnym sprzętem, dzięki którym oczyścimy wnętrze laptopa po zamoczeniu. Niezależnie od tego, czy uszkodzony został MacBook Air, czy MacBook Pro, wiemy, co robić.

To dlatego naszym usługom B2B zaufało nam już tak wiele firm. Dołącz do nich i Ty!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!