Naprawa płyty głownej i elementów

NAPRAWA PŁYTY GŁÓWNEJ I ELEMENTÓW PŁYTY GŁÓWNEJ

Płyta główna to „serce” każdego urządzenia elektronicznego. To do niej podłączone są wszystkie moduły odpowiadające za różne funkcje. Dlatego uszkodzenia w jej obrębie mogą dawać rozmaite objawy. Najczęściej to właśnie awaria płyty głównej odpowiada za niemożność włączenia iPada lub jego zawieszanie się.

Często może powodować też różne zaburzenia wyświetlania obrazu albo powodować, że nie działają konkretne porty (np. port Lightning, a co za tym idzie również ładowanie) czy przyciski. Warto wiedzieć, że wymiana płyty głównej jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem, dlatego w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie ma możliwości jej naprawy.

IPAD – PO CZYM POZNAĆ, ŻE POTRZEBNA JEST NAPRAWA PŁYTY GŁÓWNEJ?

Usterki płyty głównej mogą być trudne do samodzielnego zdiagnozowania, zwłaszcza że mogą dawać tak wiele symptomów. Jeśli jednak stwierdzasz nieprawidłowe działanie jednej lub kilku funkcji iPada, w zasadzie zawsze trzeba brać pod uwagę uszkodzenia w jej obrębie.

Niezależnie od tego, który moduł urządzenia szwankuje, warto wymusić jego ponowne uruchomienie i sprawdzić działanie np. zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w pomocy Apple. Do najczęstszych objawów uszkodzenia płyty głównej należy brak reakcji włącznika oraz różne nieprawidłowości w działaniu ekranu dotykowego – nieprawidłowa reakcja na dotyk lub też wyświetlanie pasów, „krzaczków”, niewyraźny obraz, a także jednolity kolor wyświetlacza (zazwyczaj czarny lub biały).

Czasami urządzenie może się też wyłączać mimo naładowanej baterii – wówczas potrzebna jest naprawa modułu zarządzania energią, który stanowi element płyty głównej. Dokładnej diagnostyki może dokonać tylko serwisant po dostaniu się do wnętrza urządzenia. Oznacza to, że rozpoznanie, czy potrzebna jest naprawa płyty głównej, wymaga rozklejenia obudowy iPada.

NAPRAWA I WYMIANA PŁYTY GŁÓWNEJ W IPADACH

Wymiana płyty głównej jest niezwykle kosztowna i nieopłacalna. Dlatego częściej w przypadku jej uszkodzenia wykonywana jest naprawa płyty głównej, która może obejmować różne czynności. Po dostarczeniu iPada do serwisu fachowiec powinien sprawdzić jego działanie, a przy podejrzeniu uszkodzenia płyty głównej obejrzeć podzespoły.

Jeśli wykryje usterkę, zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Niekiedy nie jest konieczne podjęcie drastycznych czynności, jednak innym razem należy dokonać wymiany elementów płyty głównej. Do najczęściej wykonywanych napraw należy m.in. wymiana modułu zarządzania energią, który odpowiada za jej dostarczanie do systemu, a w przypadku zużycia czy uszkodzenia powoduje wyłączanie lub zawieszanie się iPada.

PROFESJONALNA NAPRAWA PŁYTY GŁÓWNEJ I JEJ KOMPONENTÓW – IPAD

Nasi specjaliści oferują profesjonalną diagnostykę i naprawę płyty głównej zarówno w klasycznych iPadach, jak i w pokrewnych modelach (iPad Mini, iPad Air, iPad Pro) wszystkich generacji. Zajmujemy się również innymi urządzeniami Apple, oferując swoim klientom wieloletnie doświadczenie i rzetelną wiedzę. Dzięki temu po wizycie w serwisie Twój iPad będzie jak nowy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!