ul. Smolna 9, 00-375 Warszawa

Wymiana lub naprawa ekranu MacBook

Wymiana i naprawa ekranu w MacBooku

Sprawność ekranu to w zasadzie jeden z głównych czynników decydujących o zdatności laptopa do użycia. Na szczęście komponenty stosowane w MacBookach należą do bardzo trwałych i w zasadzie nie ulegają samoczynnym uszkodzeniom (z wyłączeniem wad fabrycznych, tak jak to miało miejsce np. w wielu egzemplarzach pewnej serii laptopa MacBook Pro).

Problemy z wyświetlaniem obrazu na ekranie mogą pojawić się w konsekwencji awarii rozmaitych podzespołów (np. karty graficznej czy płyty głównej) – wówczas zlikwidowanie ich przyczyny przywróci prawidłowe działanie wyświetlacza. Wymiana ekranu LCD jest jednak konieczna, jeśli zostanie on uszkodzony mechanicznie – np. jeśli na skutek upadku MacBook ma pęknięty wyświetlacz.

Zalany lub pęknięty ekran – co robić?

Wszelkie wypadki losowe mogą poważnie uszkodzić ekran MacBooka i sprawić, że laptop nie będzie nadawał się do użytku. Jeśli po upadku widzisz pęknięty ekran, konieczna będzie jego wymiana. Warto jednak pamiętać, że do uszkodzenia mechanicznego matrycy może dojść również w inny sposób – jest to bowiem część bardzo delikatna. Zdarza się, że wymiana matrycy jest konieczna po tym, gdy użytkownik zbyt mocno przyciśnie zamkniętą pokrywę laptopa.

Całkowity lub częściowy brak wyświetlanego obrazu oznacza, że nie ma dla tego komponentu ratunku – trzeba zastąpić go nowym. Niekiedy wymiana ekranu LCD jest też konieczna po kontakcie MacBooka z płynem. Warto przy tym pamiętać, że po każdym zalaniu należy sprzęt jak najszybciej dostarczyć do serwisu – zapobiegnie to postępowi uszkodzeń w jego wnętrzu. Również w przypadku uszkodzeń mechanicznych matrycy i całego wyświetlacza nie warto zwlekać ani kombinować na własną rękę – profesjonalny serwis to jedyna słuszna droga do zażegnania usterki.

Jak wygląda wymiana ekranu LCD w serwisie MacBooka

Zanim przeprowadzi się skomplikowaną i kosztowną wymianę ekranu LCD w MacBooku, należy poddać sprzęt diagnostyce, by sprawdzić, z jakiego rodzaju usterką mamy do czynienia. Niekiedy bowiem problemy z wyświetlaniem wynikają z problemów z innymi komponentami. Oczywiście, jeśli komputer ma widocznie pęknięty wyświetlacz, jego wymiana jest nieunikniona.

Z kolei, jeżeli był zalany, jego oględziny muszą być kompleksowe, zanim będzie można prawdziwie oszacować straty i ustalić sposób naprawy urządzenia. Sama wymiana matrycy lub całego ekranu wymaga rozkręcenia laptopa i zastąpienia starej części nową. Procedura wymaga znajomości specyfiki laptopów Apple oraz wyjątkowej ostrożności – komponenty tych komputerów są bowiem delikatne.

Profesjonalna wymiana ekranu – MacBook Pro, MacBook Air

Nasi serwisanci dokonują profesjonalnej wymiany ekranu zarówno w klasycznych MacBookach, jak i laptopach MacBook Air oraz MacBook Pro. Olbrzymie doświadczenie sprawia, że wykonywane przez nas naprawy są skuteczne, a ich rezultaty trwałe. Przeprowadzimy wymianę matrycy lub całego ekranu LCD w MacBooku każdej generacji oraz zdiagnozujemy i usuniemy każdą usterkę. Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

logo Macforce

Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem +48 507 500 007.