ul. Smolna 9, 00-375 Warszawa

Wymiana baterii

Wymiana baterii w Macbooku

Nie da się zaprzeczyć, że bateria to jeden z największych atutów MacBooków. Pojemne i lekkie akumulatory zapewniają możliwość długotrwałej pracy w dowolnym miejscu oraz sprawiają, że laptopy Apple są niezwykle mobilne. Stosowane przez producenta komponenty odznaczają się wysoką jakością, ale są podatne na zużycie tak samo, jak każda inna bateria

Oznacza to, że wraz ze wzrostem liczby odbytych cykli ładowania zmniejsza się pojemność akumulatora. Przez to z kolei czas pracy na jednym ładowaniu zaczyna się stopniowo zmniejszać. Gdy zmiany te utrudniają wygodne korzystanie z MacBooka, warto rozważyć dokonaną w profesjonalnym serwisie wymianę baterii.

Kiedy potrzebna jest wymiana baterii w MacBooku?

Akumulatory wykorzystywane w MacBookach zaprojektowane są tak, by po 1000 cykli ładowania nadal zachowywały 80% pojemności i dawnej sprawności. To właśnie wtedy warto zastanowić się nad wymianą baterii. Pozwoli to na znacznie dłuższe korzystanie z laptopa w sposób w pełni komfortowy. Procedura zalecana jest szczególnie wtedy, gdy komputer jest w dobrym stanie i sprawny oraz nie wykazuje objawów żadnej awarii. W tym przypadku z powodzeniem może być wykorzystywany przez kolejne lata. 

Wymiana baterii może być również konieczna w przypadku jej uszkodzenia – to z kolei bywa konsekwencją np. upadku lub zalania. Wówczas może być niemożliwe naładowanie akumulatora albo ma on bardzo ograniczoną żywotność. Czasami skutkiem jego uszkodzenia jest też wyłączanie się MacBooka nawet wtedy, gdy wskaźnik baterii pokazuje kilkadziesiąt procent.

Jak wygląda wymiana baterii w MacBookach?

Każda wymiana baterii w MacBooku poprzedzona jest dokładną diagnostyką. Niektóre z problemów, jak np. niemożność naładowania akumulatora, mogą być bowiem spowodowane problemami z zasilaczem, gniazdem lub układem zasilania. Fachowiec powinien więc dobrze zbadać stan baterii, liczbę odbytych cykli ładowania, jej czas pracy. 

W przypadku wątpliwości przyjrzy się również innym komponentom. Dopiero po dokładnych oględzinach można stwierdzić, czy wymiana baterii jest zalecana, a ostateczną decyzję na ten temat podejmuje właściciel laptopa. Sama procedura nie jest bardzo skomplikowana, jednak wymaga dokładności. To dzięki temu nowy akumulator będzie odpowiednio działał, a MacBook nie zdradzi swoim wyglądem, że był poddawany naprawie.

Nasza oferta – wymiana baterii w MacBook, MacBook Air i MacBook Pro

Niezależnie od tego, czy masz tradycyjny MacBook, czy też może MacBook Air lub MacBook Pro, nasi serwisanci odpowiednio się nim zajmą. Oferujemy usługi polegające na usuwaniu różnego rodzaju usterek. Przeprowadzamy także wymianę baterii w urządzeniach wszystkich generacji, które na to pozwalają. Jeśli interesuje Cię tego rodzaju procedura, przynieś do nas swojego laptopa, a dokonamy jego dokładnych oględzin i oceny stanu akumulatora. Jeśli zdecydujesz o wymianie baterii, przeprowadzimy ja skrupulatnie i z najwyższym zaangażowaniem, używając odpowiednio dobranych komponentów. Zapraszamy do naszego serwisu!

logo Macforce

Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem +48 507 500 007.