Wymiana baterii w MacBooku

WYMIANA BATERII MACBOOK AIR, MACBOOK PRO

Nie da się zaprzeczyć, że bateria to jeden z największych atutów MacBooków. Pojemne i lekkie akumulatory zapewniają możliwość długotrwałej pracy w dowolnym miejscu oraz sprawiają, że laptopy Apple są niezwykle mobilne. Stosowane przez producenta komponenty odznaczają się wysoką jakością, ale są podatne na zużycie tak samo, jak każda inna bateria.

Oznacza to, że wraz ze wzrostem liczby odbytych cykli ładowania zmniejsza się pojemność akumulatora. Przez to z kolei czas pracy na jednym ładowaniu zaczyna się stopniowo zmniejszać. Gdy zmiany te utrudniają wygodne korzystanie z MacBooka, warto rozważyć dokonaną w profesjonalnym serwisie wymianę baterii.

WYMIANA BATERII W MACBOOKU – KIEDY JEST POTRZEBNA?

Akumulatory wykorzystywane w MacBookach zaprojektowane są tak, by po 1000 cykli ładowania nadal zachowywały 80% pojemności i dawnej sprawności. To właśnie wtedy warto zastanowić się nad wymianą baterii w MacBook Air lub MacBook Pro. Pozwoli to na znacznie dłuższe korzystanie z laptopa w sposób w pełni komfortowy. Procedura zalecana jest szczególnie wtedy, gdy komputer jest w dobrym stanie i sprawny oraz nie wykazuje objawów żadnej awarii. W tym przypadku z powodzeniem może być wykorzystywany przez kolejne lata.

Wymiana baterii w MacBooku może być również konieczna w przypadku jej uszkodzenia – to z kolei bywa konsekwencją np. upadku lub zalania. Wówczas może być niemożliwe naładowanie akumulatora albo ma on bardzo ograniczoną żywotność. Czasami skutkiem jego uszkodzenia jest też wyłączanie się MacBooka nawet wtedy, gdy wskaźnik baterii pokazuje kilkadziesiąt procent.

JAK WYGLĄDA WYMIANA BATERII W MACBOOKACH?

Każda wymiana baterii w MacBooku poprzedzona jest dokładną diagnostyką. Niektóre z problemów, jak np. niemożność naładowania akumulatora, mogą być bowiem spowodowane problemami z zasilaczem, gniazdem lub układem zasilania. Fachowiec powinien więc dobrze zbadać stan baterii, liczbę odbytych cykli ładowania, jej czas pracy.

W przypadku wątpliwości przyjrzy się również innym komponentom. Dopiero po dokładnych oględzinach można stwierdzić, czy wymiana baterii jest zalecana, a ostateczną decyzję na ten temat podejmuje właściciel laptopa. Sama procedura nie jest bardzo skomplikowana, jednak wymaga dokładności. To dzięki temu nowy akumulator będzie odpowiednio działał, a MacBook nie zdradzi swoim wyglądem, że był poddawany naprawie.

NASZA OFERTA – WYMIANA BATERII MACBOOK, MACBOOK AIR I MACBOOK PRO

Niezależnie od tego, czy masz tradycyjny MacBook, czy też może MacBook Air lub MacBook Pro, nasi serwisanci odpowiednio się nim zajmą. Oferujemy usługi polegające na usuwaniu różnego rodzaju usterek. Przeprowadzamy także wymianę baterii w urządzeniach wszystkich generacji, które na to pozwalają. Jeśli interesuje Cię tego rodzaju procedura, przynieś do nas swojego laptopa, a dokonamy jego dokładnych oględzin i oceny stanu akumulatora. Jeśli zdecydujesz o wymianie baterii, przeprowadzimy ja skrupulatnie i z najwyższym zaangażowaniem, używając odpowiednio dobranych komponentów. Zapraszamy do naszego serwisu!

MACBOOK USZKODZONA BATERIA

Jesteś właścicielem komputera Apple i zaobserwowałeś, że widoczna jest w Twoim MacBook spuchnięta bateria? Na początku można to przeoczyć, ale niekiedy może zdarzyć się, że położysz sprzęt na idealnie płaskiej powierzchni i czujesz, że nie jest on osadzony na wszystkich gumowych nóżkach pod spodem. Można wówczas podejrzewać, że w MacBook Air czy w MacBook Pro, spuchnięta bateria sprawiła, że obudowa uległa wybrzuszeniu. W takim przypadku, nie zwlekaj z wizytą w serwisie! Mac spuchnięta bateria to problem, który może doprowadzić do uszkodzenia modułu topcase, dolnej pokrywy czy gładzika.

Co jednak, gdy spęcznienie nie jest widoczne gołym okiem, a mimo to podejrzewasz, że w Twoim Mac spuchnięta bateria (lub też uszkodzona w inny sposób) wymaga wymiany? Oczywiście najlepiej zgłosić się do serwisu, który podda sprzęt diagnozie i oceni, jakie działania należy podjąć. Zwykle najlepszym wyjściem okazuje się usługa Mac wymiana baterii, którą zrealizują jedynie specjaliści. W MacForce oferujemy naszym klientom diagnostykę, podczas której weryfikujemy stan baterii – sprawdzamy liczbę cykli ładowania, kontrolujemy jej żywotność i czasu pracy komputera po jej pełnym naładowaniu. Na tej podstawie możemy powiedzieć, czy faktycznie została w MacBook’u uszkodzona bateria, a następnie zaproponować usługę wymiany baterii w laptopie Apple i dokonać naprawy.

MAC WYMIANA BATERII – ZACZNIJ OD DIAGNOZY

Wszystkie modele sprzętów MacBook, MacBook Air oraz MacBook Pro posiadają baterie litowo-polimerowe. Głównym źródłem informacji na temat ich kondycji jest menu stanu baterii. Zanim więc zdecydujesz, że konieczna jest wymiana baterii MacBook i oddasz swoje urządzenie na serwis, sprawdź stan baterii na swoim sprzęcie – przytrzymaj w tym celu klawisz Option i naciśnij symbol baterii. Wówczas pojawi Ci się jedna z następujących informacji:

normalny – oznacza, że bateria najpewniej jest sprawna;

wymień wkrótce – mówi wprawdzie, że bateria jest sprawna, jednak alarmuje, że akumulator magazynuje mniej energii i niebawem niezbędna będzie wymiana baterii MacBook Air czy MacBook Pro;

wymień teraz – to już czas na to, by zgłosić się do serwisu. Choć bateria jest sprawna, to jednak jej wydajność znacznie spadła i czas na usługę: MacBook Air wymiana baterii czy MacBook Pro wymiana baterii;

wymaga naprawy – ten komunikat oznacza, że bateria jest niesprawna, a tym samym nie zaleca się korzystania ze sprzętu bez pomocy zasilacza. Zgłoś się do serwisu – niezbędna będzie w Twoim MacBook wymiana baterii.

MACBOOK WYMIANA BATERII – NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA

Czy wymiana baterii MacBook jest objęta gwarancją?

W MacForce klienci otrzymują 12-miesięczny okres gwarancji.

Jak długo potrwa usługa wymiany baterii w MacBook Pro, MacBook Air?

Dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej zwrócić Ci Twoje urządzenie. Zwykle w MacBook wymiana baterii nie trwa dłużej niż 4-6 godzin. Gdyby czas miał się wydłużyć – na pewno Cię o tym poinformujemy!

Czy bateria zostanie wymieniona na oryginalną?

W większości przypadków montowane są przez nas certyfikowane zamienniki, bo pozwala to znacznie zmniejszyć koszty naprawy. W przypadku oryginalnych baterii możliwa jest tylko wymiana całych modułów topcase (obudowa, klawiatura, bateria, często także gładzik) co zwiększa końcową cenę zazwyczaj trzykrotnie. Zawsze przed wymianą przedstawiamy najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę, a do pracy zabieramy się dopiero po jej zaakceptowaniu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!