NAPRAWA PŁYT GŁÓWNYCH

MacBook Pro, Macbook Air, iMac, Mac Pro, Mac mini – znamy je wszystkie. Maki nie mają dla nas tajemnic!

W MacForce, serwisie sprzętu marki Apple, naprawisz wszelkie uszkodzenia komputerów Mac, w tym także te wynikające z zalania czy przepięcia prądu. Jesteśmy w stanie wymienić większość elementów na płycie głównej, takich jak chipsety (w tym graficzne), układy sterowania, kondensatory, rezystory, cewki, złącza komunikacyjne takie jak USB, Thunderbolt, Audio-Jack.

NAPRAWA PO ZALANIU

Wszystkie urządzenia opatrzone logo Apple są bardzo solidne i niezwykle dopracowane. Dlatego na pewno nie można powiedzieć, by należały do awaryjnych. Najczęstszą przyczyną ich usterek jest niewłaściwe użytkowanie, a zalany MacBook to jeden z najpowszechniejszych problemów, z którymi użytkownicy zgłaszają się do serwisu. Jeżeli i Ciebie spotkał niefortunny wypadek, nie czuj się odosobniony. Przez swoją poręczności funkcjonalność MacBooki często są używane w wielu miejscach w domu, a także w podróży, w ogrodzie czy nawet na plaży. Wówczas nie trudno zaś o ich zalanie rozmaitymi płynami.

ZALANY MACBOOK – CO ROBIĆ?

Jeśli doszło do zalania MacBooka, bardzo ważne jest szybkie działanie. Najczęściej płyny wylewane są w okolicach klawiatury. W takim przypadku warto jak najszybciej odwrócić laptop, by ciecz, zamiast penetrować jego wnętrze, wylała się na zewnątrz. Unikaj osuszania klawiatury ściereczką czy papierem, gdyż w ten sposób możesz wtłoczyć wodę do jej wnętrza.

Jednocześnie niezwykle ważne jest jak najszybsze wyłączenie MacBooka oraz wyjęcie ładowarki, jeśli jest aktualnie do niej podłączony. Prąd krążący przez zalane obwody wyrządzi bowiem znacznie więcej szkody niż sam płyn. Zostaw laptop w pozycji odwróconej klawiaturą do dołu i pod żadnym pozorem nie próbuj go włączać. Nawet jeśli sprzęt uruchomiłby się normalnie, po pewnym czasie mogłoby dojść do poważnych uszkodzeń w jego wnętrzu. Zalany MacBook należy więc jak najszybciej dostarczyć do serwisu – nawet jeśli płynu było niewiele lub został zanurzony w cieczy dosłownie na chwilę.

ZALANY MACBOOK – JAK WYGLĄDA NAPRAWA?

Pracownicy profesjonalnego serwisu Apple doskonale wiedzą, jak postępować z zalanym MacBookiem. Konieczny jest demontaż komputera i dokładne osuszenie oraz zbadanie jego podzespołów. Warto wiedzieć, że nawet czysta woda pozostawia po sobie osady, które mogą być bardzo szkodliwe dla delikatnych komponentów. Zagrożenie jest tym większe, gdy laptop zostanie zalany słodkim napojem lub słoną wodą. Szczególnie sól może powodować korozję, dlatego konieczne jest jej dokładne usunięcie.

Warto pamiętać, że zalany MacBook od razu wyłączony i odwrócony, a następnie szybko dostarczony do serwisu ma największe szanse na uratowanie. Na pewno nie warto wierzyć internetowym poradom dotyczącym wkładania zamoczonego sprzętu elektronicznego np. do ryżu – jego właściwości higroskopijne nie są bowiem wystarczająco silne, a ponadto płyny nadal mogą siać spustoszenie w podzespołach, nawet gdy całkowicie odparują.

Wszelkie próby włączenia zalanego MacBooka czy też ociąganie się z jego dostarczeniem do serwisu mogą powodować większe zniszczenia, a w związku z tym także wyższy koszt naprawy.

PROFESJONALNA NAPRAWA ZALANEGO MACBOOKA

Jako specjaliści w zakresie naprawy urządzeń Apple doskonale wiemy, że zalany MacBook wymaga szybkiej reakcji i skrupulatnego działania. Dysponujemy odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, a także profesjonalnym sprzętem, dzięki którym oczyścimy wnętrze laptopa po zamoczeniu. Niezależnie od tego, czy uszkodzony został MacBook Air, czy MacBook Pro, wiemy, co robić.

To dlatego zaufało nam już tak wielu klientów. Dołącz do nich i Ty!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!