IPhony oraz inne telefony dotykowe wyposażone są w duży ekran, który często ulega uszkodzeniu. Pęknięta szybka w iPhone jest jednym z najczęstszych problemów z jakimi użytkownicy przychodzą do serwisu. Naprawa może polegać jedynie na wymianie szybki, digitalizera, a czasem nawet całego wyświetlacza.

Uszkodzona szybka czy ekran?

W nowoczesnych smartfonach ekran składa się najczęściej z trzech warstw: szybki zewnętrznej, ekranu dotykowego, który nazywany jest digitalizerem oraz wyświetlacza. Pęknięcie ekranu to uszkodzenie jednego lub wszystkich wymienionych elementów. Jeżeli ekran naszego telefonu został uszkodzony, jednak nadal reaguje na dotyk, zazwyczaj wystarczy wymienić szybkę. Nie jest to możliwe, jeśli jest ona fabrycznie połączona z digitalizerem. W takim przypadku konieczna może być wymiana całego przedniego panelu. Wymiana dotyku w smartfonie konieczna jest również, kiedy ekran nie reaguje na dotyk. Zdarza się również, że w efekcie zbicia szyby, telefon przestaje wyświetlać jakiekolwiek informacje. W takim przypadku trzeba wymienić wyświetlacz. Współcześnie producenci bardzo często stosują jednolite panele łączące w sobie ekran dotykowy i wyświetlacz, dlatego w razie awarii zamiast kombinować samemu, należy udać się do odpowiedniego serwisu. Jeżeli jesteśmy posiadaczami iPhona, zdecydowanie warto udać się do serwisu dedykowanego tej marce. Naprawy dokonują wykwalifikowani pracownicy, którzy wykorzystują jedynie oryginalne części zamienne firmy Apple.

Jak zapobiegać uszkodzeniom ekranu

Jak mówi porzekadło: lepiej zapobiegać niż  leczyć. Dlatego istnieje kilka sposobów, które uchronią nasz telefon od uszkodzeń. Po pierwsze warto zainwestować w szkło hartowane. Jest to naklejana na ekran szybka, która w pewnym stopniu zabezpiecza przed pękaniem i uszkodzeniami. Po jej założeniu ekran nie traci czułości na dotyk, a obsługa telefonu nie jest w żaden sposób utrudniona. Warto kupić również specjalne etui. Dobry case jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo iPhonowi. Minusem takiego rozwiązanie jest fakt, że przez obudowę telefon staje się objętościowo większy, więc trudno wrzucić go do kieszeni.

serwis iPhone

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!