Czy wiesz, że iPhone ma ukryte funkcje, które usprawniają korzystanie z urządzenia? Eksperci MacForce.pl podpowiadają, jakie działania i ustawienia warto znać, by obsługa iPhone była przyjemniejsza i wygodniejsza. Oto przydatne triki na iPhone!

Triki i funkcje w iPhone, które musisz znać

  1. Własne frazy i wyrażenia

Często używasz tych samych zlepków słów albo zdań? Nie musisz ich za każdym razem wprowadzać ręcznie. Utwórz specjalny skrót, który automatycznie zostanie zamieniony w zdefiniowane wyrażenie.Wejdź w ustawienia iPhone’a, znajdź zakładkę Ogólne, a następnie zakładki Klawiatura > Zastępowanie tekstu i w prawym górnym rogu naciśnij plusik. Teraz czas, by w polu „Fraza” wpisać zdanie, którego często używasz, a w polu „Skrót” wymyślony przez siebie skrót. Przykład „Jestem na spotkaniu.” – „jns”. Zatwierdź. Teraz za każdym razem, gdy w polu tekstowym wpiszesz zlepek liter „jns”, zdanie wskoczy automatycznie.

Czas na czyszczenie Maca? Sprawdź ofertę: MacBook – czyszczenie systemu.

  • Szybkie uruchamianie aparatu, wyszukiwarki

Szybkie uruchamianie aparatu jest możliwe z poziomu ekranu blokady. Przesuń w tym celu palcem po ekranie od prawej do lewej strony.

Szybkie uruchamianie wyszukiwarki działa podobnie – przesuń palcem od połowy ekranu w dół na zablokowanym ekranie.

  • Ukrywanie zdjęć

Masz swoje prywatne zdjęcia, których nie chcesz pokazywać innym, ale zależy Ci, by mieć je na telefonie? Na przykład zdjęcie w sukni ślubnej albo fotki z szalonej imprezy? Jest sposób, by ukryć je w galerii. Wybierz pożądane zdjęcie, stuknij w przycisk udostępnienia, a następnie wybierz opcję „Ukryj” na telefonie iPhone. Oznaczone w ten sposób zdjęcia trafią do specjalnego albumu i nikt nie zobaczy ich w Twojej galerii zdjęć.

Dowiedz się, na czym polega i kiedy jest potrzebna wymiana dysku w MacBooku.

  • Ukrywanie treści wiadomości na ekranie

Nie chcesz, by ktokolwiek, kto znajduje się w pobliżu Twojego telefonu, zobaczył treść wiadomości, jaką otrzymałeś? Oto trik na iPhone, który pozwoli Ci ukryć podgląd wiadomości na ekranie blokady smartfona. Wejdź w Ustawienia > Powiadomienia > Wiadomości i odznacz sekcję „Zablokowany ekran”. Wiadomości będą widoczne po odblokowaniu w aplikacji Wiadomości i w Centrum powiadomień.

  • Zablokowanie notatek

Masz w swoich zasobach notatki, które chcesz zachować wyłącznie dla siebie? Trzymasz w nich hasła, swoje osobiste zapiski albo firmowe dane? Jeśli nie chcesz, by ktokolwiek miał do nich dostęp, wybierz notatkę, którą chcesz zablokować. Kliknij w prawym górnym rogu trzy kropki, a następnie ikonkę kłódki z napisem „Zablokuj”. Wprowadź dwukrotnie hasło i ewentualną podpowiedź do niego. Możesz też zdecydować się na funkcję odblokowania za pomocą Touch/Face ID.

Twój zasilacz do laptopa Apple szwankuje? Sprawdź: naprawa ładowarki w MacBooku.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!