ul. Smolna 9, 00-375 Warszawa

Czyszczenie komputera Mac

Czyszczenie komputerów MacBook, MacBook Pro, MacBook Air oraz iMac

Współczesne laptopy to urządzenia przystosowane do intensywnej pracy. Z powodzeniem zastępują komputery stacjonarne, gdyż wyposażone są w równie wydajne podzespoły i układy. Ze względu na swoją mobilność, laptopy są dużo bardziej narażone na uszkodzenia i zanieczyszczenia. Nagromadzenie kurzu i ciągłe wstrząsy, mogą prowadzić do przegrzania procesora, a także trwałego uszkodzenia pozostałych komponentów. Z tego powodu zaleca się regularne czyszczenie Maca, wykorzystując do tego specjalne metody. Na taką usługę warto zgłosić się do profesjonalnego serwisu, gdyż samodzielne czyszczenie MacBooka, może doprowadzić do trwałego uszkodzenia wewnętrznych elementów.

Czyszczenie MacBooka – kiedy jest konieczne?

Wiele osób bagatelizuje problemy z prawidłowym działaniem komputera, sugerując że jest to wina zbyt intensywnej eksploatacji lub chwilowego przeciążenia. Tak naprawdę wszystkie zauważone odchylenia od normy, powinny podlegać diagnostyce, gdyż w dłuższej perspektywie czasu mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian. Czyszczenie MacBooka nie jest skomplikowane, jednak wymaga posiadania odpowiednich narzędzi oraz doświadczenia. Dotyczy to w szczególności nowszych modeli laptopów takich jak MacBook Pro, które wyróżniają się nieco bardziej skomplikowaną konstrukcją.

Na czyszczenie Maca powinieneś się zdecydować, gdy:
  • laptop głośno pracuje,
  • MacBook się grzeje,
  • komputer zwiesza się,
  • wyraźnie czuć, że podstawa laptopa się przegrzewa,
  • wentylator często się włącza i głośno chodzi,
  • laptop nie chce się uruchomić lub wymaga kilkukrotnego resetu,
  • komputer uniemożliwia korzystania ze wszystkich aplikacji, gdyż po ich uruchomieniu się wyłącza lub trwale zawiesza.

Specialistyczny serwis – czyszczenie i konserwacja MacBook

W urządzeniach marki Apple ważne jest to, aby wszelkie naprawy przeprowadzać z zachowaniem dużej ostrożności. MacBooki mimo że są urządzeniami nowoczesnymi i wysoce wydajnymi, to zbudowane są z delikatnych podzespołów. Zlecając czyszczenie Maca warto więc wybrać firmę, która specjalizuje się w tego typu usługach, aby nie narazić się na ryzyko uszkodzenia poszczególnych podzespołów. Nasz serwis posiada wiedzę i doświadczenie pozwalające nam obsługiwać zarówno najnowocześniejsze modele MacBook AIR, jak i nieco starsze generacje urządzeń. Działamy kompleksowo, dlatego w ramach czyszczenia Maca, przeprowadzimy również dokładną diagnostykę urządzenia.

Jeśli natomiast chcesz wyczyścić jedynie zewnętrzne powierzchnie swojego MacBooka, MacBooka Pro lub MacBooka Air – możesz śmiało zrobić to sam. Wyłącz komputer i odłącz od niego zasilacz. Do czyszczenia używaj wilgotnej, nie szorstkiej i niepylącej ściereczki. Pamiętaj, aby wilgoć nie dostała się do żadnego z otworów w obudowie! Dotyczy to również klawiatury – jeśli masz wątpliwości, to lepiej żeby czyszczeniem i wymianą klawiatury w MacBooku zajął się specjalista. Płynu, którego używasz do wytarcia powierzchni (nie używaj takich środków jak: rozpuszczalniki, środki do szorowania i detergenty z nadtlenkiem wodoru – mogą uszkodzić powierzchnię obudowy), nie rozpylaj bezpośrednio na komputer.

Czyszczenie MacBooka – nasza oferta

Specjalizujemy się w naprawach sprzętu Apple, dlatego jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet z trudnymi do wyeliminowania usterkami. W naszej pracy wykorzystujemy profesjonalne urządzenia diagnostyczne, dzięki czemu możemy precyzyjnie zlokalizować uszkodzone podzespoły i sprawdzić stan pozostałych komponentów. Oferując czyszczenie Maca, sprawdzamy również co było przyczyną nieprawidłowości w działaniu komputera. Nie zawsze spadek wydajności pracy zależy od nagromadzenia kurzu, dlatego zlecając nam czyszczenie MacBooka, możesz liczyć na pełną diagnostykę urządzenia. W serwisie powiemy Ci także, czy spadek wydajności komputera zależy od zabrudzeń, czy może raczej od zagraconego/zaśmieconego OSa? W takim wypadku potrzebne będzie MacBook czyszczenie systemu.

Zapraszamy do współpracy.

logo Macforce

Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem +48 507 500 007.