Czyszczenie komputera Mac

CZYSZCZENIE KOMPUTERÓW MACBOOK, MACBOOK PRO, MACBOOK AIR ORAZ IMAC

Współczesne laptopy to urządzenia przystosowane do intensywnej pracy. Z powodzeniem zastępują komputery stacjonarne, gdyż wyposażone są w równie wydajne podzespoły i układy. Ze względu na swoją mobilność, laptopy są dużo bardziej narażone na uszkodzenia i zanieczyszczenia. Nagromadzenie kurzu i ciągłe wstrząsy, mogą prowadzić do przegrzania procesora, a także trwałego uszkodzenia pozostałych komponentów. Z tego powodu zaleca się regularne czyszczenie Maca, wykorzystując do tego specjalne metody. Na taką usługę warto zgłosić się do profesjonalnego serwisu, gdyż samodzielne czyszczenie MacBooka, może doprowadzić do trwałego uszkodzenia wewnętrznych elementów.

CZYSZCZENIE MACBOOKA – KIEDY JEST KONIECZNE?

Wiele osób bagatelizuje problemy z prawidłowym działaniem komputera, sugerując że jest to wina zbyt intensywnej eksploatacji lub chwilowego przeciążenia. Tak naprawdę wszystkie zauważone odchylenia od normy, powinny podlegać diagnostyce, gdyż w dłuższej perspektywie czasu mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian. Czyszczenie MacBooka nie jest skomplikowane, jednak wymaga posiadania odpowiednich narzędzi oraz doświadczenia. Dotyczy to w szczególności nowszych modeli laptopów takich jak MacBook Pro, które wyróżniają się nieco bardziej skomplikowaną konstrukcją.

Na czyszczenie Maca powinieneś się zdecydować, gdy:

laptop głośno pracuje,

MacBook się grzeje,

komputer zwiesza się,

wyraźnie czuć, że podstawa laptopa się przegrzewa,

wentylator często się włącza i głośno chodzi,

laptop nie chce się uruchomić lub wymaga kilkukrotnego resetu,

komputer uniemożliwia korzystania ze wszystkich aplikacji, gdyż po ich uruchomieniu się wyłącza lub trwale zawiesza.

SPECJALISTYCZNY SERWIS – CZYSZCZENIE I KONSERWACJA MACBOOK

W urządzeniach marki Apple ważne jest to, aby wszelkie naprawy przeprowadzać z zachowaniem dużej ostrożności. MacBooki mimo że są urządzeniami nowoczesnymi i wysoce wydajnymi, to zbudowane są z delikatnych podzespołów. Zlecając czyszczenie Maca warto więc wybrać firmę, która specjalizuje się w tego typu usługach, aby nie narazić się na ryzyko uszkodzenia poszczególnych podzespołów. Nasz serwis posiada wiedzę i doświadczenie pozwalające nam obsługiwać zarówno najnowocześniejsze modele MacBook AIR, jak i nieco starsze generacje urządzeń. Działamy kompleksowo, dlatego w ramach czyszczenia Maca, przeprowadzimy również dokładną diagnostykę urządzenia.

Jeśli natomiast chcesz wyczyścić jedynie zewnętrzne powierzchnie swojego MacBooka, MacBooka Pro lub MacBooka Air – możesz śmiało zrobić to sam. Wyłącz komputer i odłącz od niego zasilacz. Do czyszczenia używaj wilgotnej, nie szorstkiej i niepylącej ściereczki. Pamiętaj, aby wilgoć nie dostała się do żadnego z otworów w obudowie! Dotyczy to również klawiatury – jeśli masz wątpliwości, to lepiej żeby czyszczeniem i wymianą klawiatury w MacBooku zajął się specjalista. Płynu, którego używasz do wytarcia powierzchni (nie używaj takich środków jak: rozpuszczalniki, środki do szorowania i detergenty z nadtlenkiem wodoru – mogą uszkodzić powierzchnię obudowy), nie rozpylaj bezpośrednio na komputer.

CZYSZCZENIE MACBOOKA W ŚRODKU – SAMODZIELNIE CZY W SERWISIE?

Zastanawiasz się, czy usuwanie zanieczyszczeń z laptopa jest niezbędne? Obawiasz się, że wykonanie czyszczenia przyniesie więcej szkód niż pożytku? Nic bardziej mylnego! Oczywiście procedura ta musi zostać wykonana zgodnie ze sztuką, by nie narazić sprzętu na uszkodzenie. Właśnie dlatego zalecane jest, by czyszczenie MacBooka w środku przeprowadzili specjaliści. Serwisanci dobrze wiedzą, jak prawidłowo rozkręcić i skręcić sprzęt, a przy tym pracują z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i technik, co redukuje w znacznym stopniu ryzyko, że dojdzie do mechanicznych uszkodzeń.

Oczywiście są też działania, które możesz przeprowadzić na własną rękę. Do nich zaliczamy przede wszystkim usuwanie zanieczyszczeń z zewnątrz, by te nie dostały się do środka. Komputer w tym czasie powinien być wyłączony i odłączony do zasilania. Z pomocą wilgotnej, miękkiej i niepylącej ściereczki należy usunąć zanieczyszczenia, skupiając się na tym, by wilgoć nie dostała się do żadnego z otworów w obudowie.

JAK USUNĄĆ KURZ Z MACBOOKA?

Zastanawiasz się, jak usunąć kurz z MacBooka? Aby uzyskać dostęp do głównych obwodów i wentylatorów chłodzących, konieczne jest zdjęcie dolnej pokrywy. Uczynisz to, odkręcając śruby P5. Uwidoczniony kurz możesz usunąć z pomocą sprężonego powietrza. Należy pamiętać, że sprężone powietrze sprzedawane w puszkach nie jest profesjonalnym narzędziem i jeśli jest nieprawidłowo użyte, może uszkodzić wewnętrzne komponenty komputera skraplającym się w niej gazem. Dlatego zalecamy albo korzystanie w profesjonalnych kompresorów albo naszych usług.

Zachowaj też ostrożność, gdy czyścisz wentylator – przytrzymaj go, ponieważ sprężone powietrze może wprawić go w zbyt intensywny ruch, co doprowadzi do uszkodzenia silnika i łożyska wentylatora. We wnętrzu absolutnie nie należy stosować wilgotnych ściereczek ani żadnych chemikaliów. Na końcu przykręć pokrywę z pomocą tych samych śrub.

Wiesz już jak usunąć kurz z MacBooka, ale boisz się, że możesz coś zepsuć? Zapraszamy do serwisu MacForce! Polecamy również wizytę w naszym serwisie, jeśli odnotowujesz, że sprzęt szybciej się przegrzewa, głośno działa lub jego praca jest spowolniona. Być może pasta termoprzewodząca wymaga wymiany. W MacBookach łączy ona procesor z radiatorem, co przekłada się na funkcjonowanie wielu jego podzespołów. Odpowiednia ilość i konsystencja sprawiają, że laptop działa wydajniej.

CZYSZCZENIE MACBOOKA – NASZA OFERTA

Specjalizujemy się w naprawach sprzętu Apple, dlatego jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet z trudnymi do wyeliminowania usterkami. W naszej pracy wykorzystujemy profesjonalne urządzenia diagnostyczne, dzięki czemu możemy precyzyjnie zlokalizować uszkodzone podzespoły i sprawdzić stan pozostałych komponentów. Oferując czyszczenie Maca, sprawdzamy również co było przyczyną nieprawidłowości w działaniu komputera. Nie zawsze spadek wydajności pracy zależy od nagromadzenia kurzu, dlatego zlecając nam czyszczenie MacBooka, możesz liczyć na pełną diagnostykę urządzenia. W serwisie powiemy Ci także, czy spadek wydajności komputera zależy od zabrudzeń, czy może raczej od zagraconego/zaśmieconego OSa? W takim wypadku potrzebne będzie MacBook czyszczenie systemu.

Zapraszamy do współpracy.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!