ul. Smolna 9, 00-375 Warszawa

Układ zasilający i złącze ładowania

Układ zasilający i złącze ładowania

Efektywne korzystanie z MacBooka jest uwarunkowane stanem jego baterii i układu zasilania. To dzięki ich prawidłowemu działaniu laptop możesz zabrać ze sobą, gdzie tylko chcesz, ciesząc się jego wydajnością i funkcjonalnością. Co istotne, układ zasilania odpowiada nie tylko za napełnianie akumulatora czy zarządzanie energią, ale również za wiele innych funkcji. 

Dlatego jego uszkodzenie może skutkować m.in. brakiem reakcji przy naciskaniu przycisku Power, niewłaściwą pracą wentylatorów lub nieprawidłowym działaniu diod czy też podświetlenia klawiatury. Możliwa jest jednak zarówno naprawa, jak i wymiana układu zasilającego, która pozwala się pozbyć utrudniających korzystanie z komputera „dolegliwości”. Niekiedy problemy z energią wynikają też z uszkodzeń występujących w obrębie zasilacza lub złącza ładowania, które fachowiec również bez problemu podda naprawie.

Po czym poznać, że MacBook ma uszkodzony układ zasilający?

Skąd wiadomo, że MacBook potrzebuje pomocy właśnie z układem zasilającym? Objawów może być wiele. Najczęściej podejrzenia tego typu pojawiają się, gdy laptop nie ładuje się poprawnie lub po prostu nie chce się włączyć. Niekiedy też bateria znacznie traci na wydajności, bardzo szybko rozładowując się po odłączeniu od zasilania. Naprawa układu zasilającego może być jednak potrzebna również w przypadku mniej typowych i oczywistych problemów. 

Wspomniane już nieprawidłowe działanie podświetleń i diod, znaczne spowolnienie działania mimo niewielkiego obciążenia procesora, a nawet niepoprawne reagowanie na zamykanie i otwieranie pokrywy MacBooka to najczęściej sygnały świadczące o uszkodzeniu układu zasilającego. Z kolei nieprawidłowe ładowanie lub wręcz brak możliwości podłączenia komputera do zasilania to najczęściej objawy uszkodzonego gniazda ładowania albo ładowarki. Czasami też w takim przypadku laptop „zrywa” połączenie ze źródłem prądu. Wymiana lub naprawa złącza ładowania może być też konieczna, gdy utknęła w nim końcówka od zasilacza.

Naprawa układu zasilającego lub złącza ładowania – jak to robimy?

Niezależnie od rodzaju uszkodzeń i ich objawów, „wizyta” Twojego MacBooka w naszym serwisie rozpoczyna się od dogłębnej diagnostyki. Sprawdzamy działanie wszystkich komponentów, by móc ustalić przyczynę awarii i usunąć ją jak najmniej inwazyjnie. Czasami wystarczy wymiana zasilacza, by laptop znowu zaczął prawidłowo się ładować.

Innym razem pomoże niewielka naprawa układu zasilającego polegająca np. na jego resecie. Dopiero po dogłębnej diagnozie podejmujemy dalsze kroki. Naprawa lub wymiana złącza ładowania zazwyczaj sprawdza się, gdy MacBook nie reaguje na podpięcie zasilacza. Z kolei inne objawy mogą skutkować koniecznością wymiany układu zasilającego, która jest dość złożoną i nie zawsze opłacalną procedurą.

Nasza oferta – naprawa złącza ładowania lub układu zasilającego

Nasi specjaliści doskonale poradzą sobie z każdą awarią sprzętu firmy Apple. Obsługujemy wszystkie MacBooki (w tym MacBook Pro i MacBook Air) dowolnej generacji, dokonując trafnej diagnostyki i profesjonalnie usuwając usterkę. Zapraszamy również z problemami z układem zasilania!

logo Macforce

Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem +48 507 500 007.