Naprawa i czyszczenie systemu MacBook

MACBOOK – NAPRAWA SYSTEMU OPERACYJNEGO MACOS

MacBooki to urządzenia, które odpowiadają za wiele funkcji. Laptopy wykorzystuje się nie tylko do pracy, ale także rozrywki, co wiąże się z koniecznością maksymalnego wykorzystania możliwości systemu. Przechowywanie plików, korzystanie z wielu aplikacji czy przeglądnie stron internetowych do spore obciążenie dla systemu, który może z tego powodu być coraz mniej wydajny. Objawia się to w spadku funkcjonalności oraz słabszym działaniu całego laptopa, dlatego zaleca się regularne odświeżanie systemu operacyjnego macOS oraz czyszczenie dysku Maca. Taki zabieg może przyprawić sprawność i płynne funkcjonowanie wszystkich dostępnych funkcji, dlatego z takich usług powinno się korzystać regularnie, aby zapewnić dłuższą żywotność komputera.

CZYSZCZENIE SYSTEMU MACBOOK – KIEDY JEST KONIECZNE?

Laptopy to urządzenia, które miały służyć przede wszystkim do pracy. Pierwsze modele były więc wyposażone w system umożliwiający swobodne wykorzystywanie podstawowych funkcji. Współczesne laptopy są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, dzięki czemu sprawdzają się doskonale w pracy. Jeżeli swojego MacBooka wykorzystujesz w pełnym zakresie możliwości, powinieneś pamiętać o regularnym czyszczeniu systemu Mac. Pozwoli Ci to uniknąć poważniejszych usterek i kosztownych napraw w przyszłości, a także przywrócić urządzeniu pełną funkcjonalność.

Jeśli natomiast zauważasz takie problemy ze swoim komputerem, jak głośne szumienie, przegrzewanie, zacinanie się, to możliwe, że pochodzenie usterek jest natury fizycznej i konieczne będzie mechaniczne czyszczenie MacBooka.

CZYSZCZENIE I NAPRAWA SYSTEMU W MACBOOKU, MACBOOK PRO, MACBOOK AIR ORAZ IMAC

Naprawa systemu operacyjnego macOS w komputerze Mac może być jednak nieunikniona, jeśli występują następujące problemy z Twoim sprzętem:

urządzenie widocznie straciło na wydajności,

niektóre programy nie uruchamiają się lub zawieszają się w trakcie działania,

system zaczął się nieprawidłowo zachowywać, uniemożliwiając pełne korzystanie z dostępnych funkcji,

laptop się zawiesza i znacznie wolniej chodzi.

W większości przypadków wystarczy jedynie czyszczenie systemu Mac, jednak trzeba się liczyć z tym, że może być konieczne przeprowadzenie gruntownej naprawy. Tylko po szczegółowej diagnostyce można ocenić stan technicznych wbudowanych podzespołów, dlatego przed rozpoczęciem pracy zawsze przeprowadzamy dokładną analizę urządzenia. Obsługujemy zarówno najnowsze modele MacBook Air, jak i nieco starsze wersje laptopów MacBook. Dysponujemy również narzędziami diagnostycznymi do systemów instalowanych w modelach MacBook Pro, dlatego zajmujemy się naprawą praktycznie wszystkich laptopów marki Apple.

MACBOOK INSTALACJA SYSTEMU

Wymieniłeś dysk w komputerze Apple i interesuje Cię instalacja macOS na nowym dysku? A może potrzebujesz takiej usługi w pakiecie: wymiana dysku na SSD + instalacja systemu Mac? Jesteśmy do usług! W MacForce regularnie wykonujemy zlecenia dla Klientów, którzy chcą usprawnić lub naprawić swój sprzęt, niezależnie od tego, ile ma lat i jak bardzo wyeksploatowany jest. Instalacja systemu macOS może być również konieczna, kiedy podczas uaktualniania lub instalacji wystąpi błąd. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, a powiemy, jak możemy Ci pomóc i jaki będzie koszt usługi!

REINSTALACJA SYSTEMU MAC

Reinstalacja macOS nie powoduje usunięcia danych z komputera Apple. Jeśli chcesz ją wykonać, najpierw w trybie odzyskiwania systemu macOS wybierz opcję: „Zainstaluj ponownie macOS” w oknie narzędzi, a następnie kliknij przycisk „Dalej” i wykonuj wszystkie pojawiające się instrukcje na ekranie. Po zakończeniu ponownej instalacji macOS urządzenie może zostać ponownie uruchomione, a po tym na ekranie pojawi się asystent konfiguracji. Możliwe jest wykonanie reinstalacji systemu do wersji, w której Mac został sprzedany, obecnej lub najnowszej wspieranej. Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do MacForce!

MACBOOK REINSTALACJA SYSTEMU PRZED SPRZEDAŻĄ

Przygotowujesz komputer do sprzedaży? W takim razie warto wykonać reinstalację systemu Mac z czyszczeniem danych. Aby pozbyć się wszystkich danych, przed przystąpieniem do procesu instalacji nowej kopii macOS, należy sformatować wbudowany dysk. Możesz wykonać to samodzielnie, wchodzą w „Narzędzie dyskowe”, wybrać odpowiedni dysk i kliknąć „Wymaż” na pasku narzędzi. Format plików należy ustawić domyślnie APFS i ponownie kliknąć „Wymaż”. Później zaczekaj, aż dysk zostanie sformatowany i przystąp do reinstalacji systemu operacyjnego macOS. W MacForce możemy wykonać te wszystkie kroki za Ciebie, oszczędzając Twój czas i ograniczając ryzyko niepowodzenia do minimum! Skontaktuj się z nami, by zlecić ponowną instalację systemu macOS z czyszczeniem danych przed sprzedażą komputera.

CZYSZCZENIE SYSTEMU MACBOOK, MACBOOK PRO, MACBOOK AIR ORAZ IMAC

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze urządzeń marki Apple. Nie ograniczamy się jedynie do wymiany uszkodzonych części, gdyż przeprowadzamy także naprawy systemu Mac w każdym modelu laptopa. Wykorzystujemy przy tym nowoczesny sprzęt diagnostyczny, który pozwala nam poznać podłoże usterki i ją wyeliminować, przywracając dawną sprawność urządzeniu. Czyszczenie systemu operacyjnego macOS to usługa, która w wielu przypadkach potrafi usunąć wszelkie nieprawidłowości w działaniu laptopa, dlatego zalecamy regularne porządkowanie plików.

Zapraszamy do współpracy. Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz sprzęt zastępczy na czas realizowanych napraw.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!