W Polsce sprzęty od Apple cały czas kojarzą się z nowobogactwem i zbędnym wydatkiem. Krąży o nich wiele niesprawiedliwych mitów rozpowszechnianych głównie przez osoby, które nigdy nie miały do czynienia z produktami z jabłuszkiem. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym z nich.

Produkty Apple są drogie

Zależy jak na to spojrzeć. Apple nigdy nie produkowało urządzeń z niskiej półki, lecz zawsze skupiało się na bardzo wysokiej jakości, która jak wiadomo – kosztuje. Jeśli przyjrzymy się modelom urządzeń konkurencji spełniającym te same wymagania co dany produkt od Apple okazuje się, że alternatywny produkt wcale nie jest tańszy. Inne firmy jednak poza „górną półką” wypuszczają też produkty ze średniej i dolnej, stąd wydawać się może, że są tańsze.

Iphona nie da się naprawić

Jeszcze jakiś czas temu o telefonach z jabłuszkiem mówiło się, że nie da się ich naprawić. W razie zbitej szybki w iPhone lub zużytej baterii iPhone właściciel rzekomo musi wymienić na nowy. To oczywiście nie prawda. Poza uszkodzeniami mechanicznymi, w wielu przypadkach serwis gwarancyjny Apple wręcz wymienia bezpłatnie telefon na nowy, jeśli nie jest wstanie solidnie postawić zawieszającego się systemu. Na rynku istnieją też specjalistyczne punkty, które naprawiają urządzenia z jabłuszkiem szybciej i nie raz taniej niż oryginalny serwis sprzętu Apple. Radzą sobie one świetnie zarówno ze zbitą szybką i czy pękniętą obudową iPhone.

iOS jest za trudny

Chyba każdy, kto miał okazję przyzwyczaić się do pracy z iOS’em , uśmiecha się znacząco słysząc to zdanie. iOS jest najprostszym systemem do obsługi, o wiele łatwiejszym niż Android czy Windows. W telefonach iPhone w zasadzie wszystko dzieje się samo. Starsza osoba przenosząca się na inny system nie rozumie, dlaczego usuwają aplikację z pulpitu musi dodatkowo ją odinstalować w ustawieniach. Takich „utrudnień” nie ma w systemie iOS. Jest niezwykle intuicyjny i można nauczyć się jego płynnej obsługi o wiele szybciej niż innych systemów. U młodszych osób to po prostu kwestia przyzwyczajenia się do nowego systemu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!