Nowości w ofercie Apple zawsze wzbudzają wiele emocji, a zanim jeszcze zostają oficjalnie zaprezentowane pojawia się wiele spekulacji na ich temat – nie inaczej jest w przypadku nowego MacBooka Air, który powinien mieć swoją premierę w drugiej połowie 2022 roku. Odpowiadamy zatem na pytania, czego można się spodziewać po nowym MacBooku Air i jakie są przewidywane zmiany względem poprzedniej generacji.

Jeszcze większa moc

Pomimo upływu niespełna dwóch lat od premiery, obecnie dostępny MacBook Air jest wciąż świetnym sprzętem o dużej mocy, charakteryzującym się bezgłośnym działaniem i długim czasem pracy na jednym ładowaniu. Przewiduje się jednak, że nowa generacja komputerów będzie pod tym względem jeszcze lepsza, a to za sprawą ulepszonego procesora Apple Silicon, czyli układu Apple M2, po którym można spodziewać się zarówno większej mocy obliczeniowej, jak i większej wydajności energetycznej. W kontekście budowy sprzętu warto wspomnieć również o portach, których odświeżony laptop ma mieć cztery – złącze ładowania MagSafe, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i dwa złącza Thunderbolt 4, rozmieszczone po obu stronach urządzenia.

Ekran lepszy, ale nie większy

Nowy czip nie jest jednak jedynym elementem usprawniającym i zwiększającym jakość korzystania
z komputera – wyświetlacz najnowszego MacBooka Air ma być wykonany w technologii Mini-LED, zapewniającej wzrost efektywności zużycia energii, a także lepszy kontrast i bogatsze, bardziej nasycone kolory. Ponadto, przewiduje się zwężenie ramki ekranu i pojawienie się charakterystycznego już dla marki notcha. Należy również zaznaczyć, że chociaż przez pewien czas panowało przekonanie, że MacBook Air nowej generacji pojawi się również w wersji z większym, aż 15-calowym ekranem, to na taki sprzęt trzeba będzie jednak poczekać nieco dłużej. Co więcej, obecnie nie jest pewne przypisanie go do linii Air, zatem w 2022 roku można spodziewać się tylko urządzenia o przekątnej ekranu wynoszącej około 13 cali.

Zupełnie nowy wygląd i więcej możliwości

Mówi się, że pomimo poprawy wydajności, największa metamorfoza jaka czeka MacBooka Air to ta pod względem wizualnym, a w nowej generacji sprzętów sygnowanych logo z nadgryzionym jabłkiem można zaobserwować pewnego rodzaju powrót do korzeni. Obudowa MacBooka Air ma być jeszcze bardziej minimalistyczna i kanciasta, i co więcej, całkowicie płaska – oznacza to rezygnację z charakterystycznego kształtu klina i zwężającego się pulpitu roboczego. Należy jednak zaznaczyć, że pomimo nowej obudowy, MacBook Air wciąż pozostanie urządzeniem niezwykle smukłym, którego przewidywana grubość to 1,05 cm, a także będzie nieco lżejszy niż swój poprzednik. Bez wątpienia uwagę przyciągnie też kolorystyka – według przewidywań, klawiatura będzie biała, a sam MacBook Air dostępny w kilku ciekawych odcieniach.

Aby rozwiązać ewentualne problemy ze sprzętem z nadgryzionym jabłkiem w logo lub przedłużyć jego żywotność, zapraszamy do naszego serwisu, w którym zajmujemy się niemal wszystkimi urządzeniami marki Apple, w tym iPhone’ami i komputerami MacBook – czyszczenie systemu, mechaniczne czyszczenie Maca, naprawa ładowarki w MacBooku lub wymiana dysku w MacBooku to tylko kilka z naszych usług.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!