Urządzenia opatrzone symbolem nadgryzionego jabłka uznawane są za jedne z najwytrzymalszych na świecie. iPhone to smartfon, który między innymi z tego względu cieszy się ogromną popularnością wśród milionów użytkowników. Jednak kiedy zaistnieje taka potrzeba, a sprzęt odmówi posłuszeństwa, można zdecydować się na nowe części do tego telefonu. Które z nich opłaca się wymienić?

Części do iPhone – kiedy warto zdecydować się na ich wymianę?

Mimo, że marka Apple dba o to, aby produkowany przez nią sprzęt był odporny na zniszczenia i jak najdłużej służył użytkownikom, to niestety nie można się w pełni ustrzec urządzeń przed różnymi usterkami.

Wypadek czy chwila nieuwagi może zdarzyć się każdemu, a iPhone w mgnieniu oka może wylądować na ziemi po upadku z dużej wysokości. Efektem jest zwykle pęknięty ekran, uszkodzona obudowa, a nawet zepsuta tacka sim czy silnik wibracji.

Skutkiem usterek mechanicznych może być też szereg innych zniszczeń podzespołów telefonu. Objawem tego, że iPhone zaczął szwankować, jest brak wibracji, zbyt ciche dźwięki emitowane przez sprzęt lub problemy z nawiązywaniem połączenia z siecią – wtedy najpewniej została uszkodzona taśma flex anteny WiFi / GPS. Korzystanie z iPhone’a zdecydowanie utrudni też niesprawna, niewysuwająca się tacka SIM.

iPhone części – które z nich są najczęściej wymieniane?

Bywa, że naprawa części w iPhone’ie nie wystarcza. Wtedy ratunkiem dla urządzenia jest właśnie wymiana poszczególnych elementów na nowe. Do komponentów, które są najczęściej zastępowane nowymi, należą:

Części do iPhone nierzadko wymieniane w serwisach to także obudowy, ekrany czy mikrofony. Trzeba pamiętać o tym, że montaż nowych, sprawnych elementów –  takich jak na przykład taśma flex anteny WiFi / GPS – oznacza nie tylko przywrócenie urządzeniu pełnej funkcjonalności.

Dlaczego opłaca się wymieniać części do iPhone?

Zepsuty silnik wibracji, przerwana taśma fleksyjna power ON / OFF, uszkodzona taśma z modułem anteny WiFi / GPS to spory mankament dla użytkownika, który nie może korzystać ze sprzętu tak, jak przed usterką. Trzeba też pamiętać o tym, że pogorszenie się stanu technicznego to nie tylko kwestia ograniczenia funkcjonalności.

Uszkodzony ekran oraz obudowa, którą nadszarpnął ząb czasu, negatywnie wpływają na wartość telefonu. Każda nienaprawiona usterka sprawia, że w przypadku jego sprzedaży, będzie można wynegocjować o wiele niższą cenę za telefon.

iPhone części i naprawa smartfona – czy na pewno zawsze warto?

Jak wiadomo, urządzenia od Apple nie należą do najtańszych, ale w wielu przypadkach iPhone może zostać przywrócony do pełni sprawności dzięki stosunkowo niewielkim nakładom finansowym. Dlatego zawsze warto zdecydować się na wymianę na nowe tych części, które zaczęły szwankować i które można wymienić z technicznego punktu widzenia. Serwisanci zajmujący się naprawą sprzętu Apple to osoby, które zawsze są w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Nowa taśma flex power ON / OFF, obudowa czy czujniki zbliżeniowe to koszt zdecydowanie niższy niż zakup innego telefonu. Wymiana w iPhone części, naprawa urządzenia i opłacalność takich inwestycji powinna być zawsze skonsultowana z ekspertem. Być może, jeżeli ocena sprzętu wykaże, że uszkodzeń jest bardzo dużo, lepszą decyzją będzie zakup nowego smartfona. W każdym innym przypadku wymiana części na nową jest doskonałym sposobem naprawy telefonu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!