Coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez smartwatcha, zamieniając tradycyjne zegarki na inteligentne. Prym w tej kategorii wiodą urządzenia Apple słynące z ogromnej funkcjonalności i elegancji. Który Apple Watch wybrać, aby maksymalnie skorzystać z dostępnych możliwości, a który będzie opcją bardziej rozsądną pod względem ceny? W analizie skupimy się na modelach aktualnie dostępnych w sprzedaży w sklepie Apple, co nie znaczy, że na rynku nie można znaleźć starszych generacji urządzenia również stanowiących atrakcyjna opcje.

Modele Apple Watch dostępne w sklepie producenta

Aktualnie w sklepie Apple klienci mają do wyboru trzy możliwości:

  • najnowsze dzieło producenta, czyli mający premierę pod koniec 2021 roku Apple Watch 7,
  • wersję budżetową w postaci Apple Watch SE, która miała premierę pod koniec 2020 roku razem z szóstą generacją zegarków,
  • Apple Watch 3, czyli przedstawiciela starszych generacji.

Który sprzęt warto wybrać i dlaczego?

·                   Apple Watch 7

Najnowszy model jest w sklepie Apple dostępny od 1999 zł. Użytkownicy, którzy nie przejmują się zbytnio budżetem, decydując się na jego zakup, mają do dyspozycji o 20% większą powierzchnię ekranu od poprzednika w postaci nowoczesnego wyświetlacza OLED Retina. Ekran jest również doskonale zabezpieczony przed pęknięciami, pyłem i wodą. Urządzenie zostało wyposażone w nowatorskie funkcje, takie jak pomiar EKG, natlenienia krwi i aplikacja Fitness, pozwalająca na treningi grupowe. Wygodną, chociaż znaną już z poprzedniego modelu funkcją jest możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych. Wydajna bateria powinna wystarczyć na cały dzień korzystania z zegarka.

·                   Apple Watch 3

Wciąż ciekawym wyborem pozostaje trzecia generacja Apple Watch, która powinna być rozsądną i tanią alternatywą dla miłośników sportu. Zegarek jest dostępny w sklepie Apple już od 999 zł, oferując wygodne śledzenie codziennych aktywności także w aplikacji Fitness na iPhonie. Urządzenie dokonuje pomiaru tętna. Pozwala też na odbieranie połączeń i odpowiadanie na wiadomości. Dodatkowo synchronizuje muzykę oraz podcasty. Na uwagę zasługuje przyzwoita klasa wodoodporności, która pozwala na korzystanie z zegarka w płytkiej wodzie, na przykład w basenie.

·                   Apple Watch SE

Nieco więcej, bo 1349 zł należy wydać na Apple Watch SE – urządzenie budżetowe, które miało premierę wraz z szóstą generacją Apple Watch. W porównaniu do „trójki” użytkownicy mogą liczyć na znacznie większą kopertę, a co za tym idzie ekran oraz wyposażenie w kompas i wysokościomierz. Zegarek pozwala na wykorzystywanie karty SIM. Rozmowy mogą być prowadzone bez konieczności posiadania iPhone’a, a żywotność baterii sięga 18 godzin. Z myślą o starszych bądź przewlekle chorych osobach zegarek wyposażono w funkcję wykrywania upadku.

Pełny serwis urządzeń Apple

Jesteś miłośnikiem urządzeń Apple? Koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego serwisu. Oprócz telefonów i zegarków zajmujemy się także naprawą komputerów, proponując usługi, takie jak:

Na naszym blogu znajdziesz natomiast mnóstwo porad dotyczących urządzeń marki Apple!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!