Nawet najbardziej zadbany komputer od czasu do czasu wymaga czyszczenia. Oprócz klawiatury i touchpada w przypadku laptopów newralgiczną powierzchnię stanowi delikatny ekran. Na jego powierzchni zbiera się kurz, a mobilne użytkowanie komputera sprawia, że na ekranie mogą pojawić się także inne zanieczyszczenia. Jak czyścić ekran MacBooka? Czym czyścić ekran MacBooka, aby go nie uszkodzić?

Jak czyścić ekran MacBooka? Przygotowanie komputera

Zanim przejdziemy do kwestii, jak czyścić ekran MacBooka, warto zastanowić się nad przygotowaniem komputera do czyszczenia. Wskazówki na ten temat można znaleźć na stronie Apple w dziale support. Nawet najnowsze i najdroższe modele MacBooków nie są wodoodporne, dlatego przed czyszczeniem ekranu należy zachować szczególną ostrożność. Komputer musi zostać wyłączony. Należy również odłączyć od niego zasilacz. Niezależnie od tego, jak czyszczony będzie ekran MacBooka, zawsze istnieje zagrożenie, że odrobina wilgoci dostanie się do środka. Odłączenie komputera od prądu zapobiegnie ewentualnemu zwarciu.

Czym czyścić ekran MacBooka?

Mniej doświadczeni użytkownicy komputerów Apple często zastanawiają się, czym czyścić ekran MacBooka, aby go nie uszkodzić. Sam producent nie zaleca stosowania środków chemicznych, proponując, aby do wyczyszczenia ekranu MacBooka użyć jedynie wody. Prawidłowe czyszczenie ekranu sprawi, że woda będzie do tego zupełnie wystarczającym rozwiązaniem. Do czyszczenia ekranu warto użyć miękkiej, najlepiej niepylącej ściereczki, która nie pozostawi po sobie śladów na ekranie.

Jak czyścić ekran MacBooka? Najgroźniejsze błędy

O ile niektóre substancje chemiczne mogą być groźne dla powierzchni ekranu, zastosowanie wody wiąże się z zagrożeniem, że jej nadmiar dostanie się do wnętrza obudowy. Jak czyścić ekran MacBooka, aby uniknąć najgroźniejszych błędów? Po pierwsze, płyn należy stosować z umiarem, aby jego wyciśnięcie ze ściereczki było niemożliwe. Po drugie, czyszczenie Maca należy rozpocząć od delikatnego nasączenia ściereczki wodą, a nie rozprowadzenia płynu po ekranie. Wówczas nie istnieje groźba, że woda dostanie się do wnętrza.

Czym czyścić ekran MacBooka, gdy pozostają na nim smugi?

W przypadku najbardziej uporczywych zabrudzeń lub smug pozostających na ekranie woda może okazać się niewystarczającym rozwiązaniem. Czym czyścić MacBooka w takim przypadku? Najlepiej zastosować się do wskazówek producenta. Na stronie Apple można znaleźć informację, że w celu usunięcia smug pokrywających ekran ściereczkę można zwilżyć roztworem alkoholu izopropylowego o stężeniu 70%. Warto skorzystać z tego bezpiecznego rozwiązania i nie sięgać po inne substancje chemiczne.

Jak zadbać o swojego MacBooka po upływie gwarancji?

Posiadasz MacBooka, który służy Ci doskonale również po upływie terminu gwarancji? W naszym serwisie znajdziesz pełne wsparcie dla twojego sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Na co mogą liczyć właściciele komputerów MacBook? Czyszczenie systemu, wymiana dysku w MacBooku i naprawa ładowarki w MacBook należą do najpopularniejszych usług w naszym serwisie. Jednak nasza oferta jest znacznie szersza i zapewniamy pełne wsparcie wszystkim użytkownikom urządzeń Apple.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!