Nie da się zaprzeczyć – iPhone 14 zapowiada się wyjątkowo spektakularnie. Różnice pomiędzy młodszymi modelami budziły wątpliwości, czy warto zmienić sprzęt na nowszy. Tym razem jednak można spodziewać się, że iPhone 14 zaskoczy i zachwyci. A do takich wniosków skłaniają przygotowane na zlecenie Jona Prossera rendery. Czy znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Czy iPhone 14 skradnie serca użytkowników swoim wyglądem? Sprawdź!

Zasilacz MagSafe zawodzi? Sprawdź: naprawa ładowarki w MacBooku.

Jak może wyglądać iPhone 14?

To pytanie stawiają sobie od wielu miesięcy fani sprzętów Apple. Czy producent w końcu zrezygnuje z wcięcia, czy też notch stanie się integralną częścią frontu? To najczęstsza wątpliwość, która pojawia się w trakcie rozważań. Jak będzie? Wszystko wskazuje na to, że iPhone 14 ma wyglądać zupełnie inaczej niż poprzedzające go modele.

Najnowsze doniesienia z branży wskazują, że nowy smartfon Apple zamiast notcha będzie miał zarówno niewielkie, okrągłe wycięcie w ekranie, jak i zlokalizowany tuż obok podłużny otwór. W okrągłym otworze znajdzie się rzutnik punktów, z kolei wszystkie inne elementy systemu Face ID czy kamera FaceTime znajdą się w podłużnym otworze.

Według prognoz specjalistów Apple powinno wykorzystać wyświetlacze LTPO OLED we wszystkich modelach iPhone’a 14. Nie każdy smartfon będzie jednak wyposażony w ProMotion, co oznacza, że bazowe modele nadal będą oferowały 60 Hz odświeżanie treści. Najpewniej iPhone 14 otrzyma wyświetlacz Super Retina XDR, a choć nie ma jeszcze potwierdzonych informacji na temat aparatów w iPhone 14, to wielu ekspertów spodziewa się dodania matryc o wyższej rozdzielczości, dzięki którym możliwe będzie tworzenie filmików w 8K.

MacBook długo się włącza? Sprawdź, kiedy warto wykonać czyszczenie Maca!

iPhone 14 – możliwe warianty

W poprzednich latach w ofercie Apple znalazły się iPhone 12 Mini i iPhone 13 Mini. Wszystko jednak wskazuje na to, że był to ostatni model z tak małym ekranem tego producenta. Sprzedaż nie była spektakularna, a to skłoniło do zmian. Tym samym możemy spodziewać się, że jesienią na rynek trafią następujące warianty:

  • iPhone 14 z ekranem o przekątnej 6.1 cala,
  • iPhone 14 Max z ekranem o przekątnej 6.7 cala,
  • iPhone 14 Pro z matrycą OLED LTPO 120 Hz o przekątnej ekranu 6.1 cala,
  • iPhone 14 Pro Max z ekranem OLED LTPO o przekątnej ekranu 6.7 cala.

Zawiesza Ci się MacBook? Czyszczenie systemu może okazać się niezbędne– dowiedz się więcej!

Czy będzie warto wymienić iPhone 13 na iPhone 14?

To pytanie pojawia się niemal zawsze, gdy na rynek wchodzi nowa propozycja Apple. Właściciele poprzednich modeli zastanawiają się, czy warto zainwestować w nowszy sprzęt. Choć jeszcze nie wszystko wiadomo, można spodziewać się, że wielu klientów sięgnie po nowe urządzenia – tym razem odświeżony dość wyraźnie zostanie design, a do tego można spodziewać się nowych rozwiązań. Eksperci prognozują, że telefony z numerem 14 otrzymają szybsze ładowanie MagSafe o mocy co najmniej 25 W i nowoczesny procesor, który miałby charakteryzować się mniejszym zużyciem energii nawet o kilkadziesiąt procent.

Sprawdź, kiedy konieczna może być wymiana dysku w MacBooku!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!