Apple stworzyło nową funkcję Tap to Pay na iPhone, która umożliwi firmom przyjmowanie płatności zbliżeniowych. Wdrażanie rozpocznie się na rynku amerykańskim – tam już wiosną sprzedawcy będą mogli akceptować Apple Pay i inne płatności zbliżeniowe za pomocą smartfona Apple i partnerskiej aplikacji na iOS. Co daje ta funkcja? Czy przyjmie się wśród sprzedawców? Sprawdźmy!

Dowiedz się, kiedy wskazana jest usługa czyszczenie Maca.

Apple Tap to Pay – czym jest?

System Tap to Pay od Apple ma zmienić urządzenia iPhone w terminale płatnicze. Firma Apple w swoich zapowiedziach wyjaśnia, że nowa usługa nie będzie skomplikowana w obsłudze, a terminal będzie można stworzyć z każdego smartfona Apple od modelu iPhone XS do najnowszego. Płatności będą odbywać się zbliżeniowo, a zatem konieczny będzie włączony moduł NFC. Apple jednocześnie zapewnia, że transakcje będą bezpieczne i będą chroniły prywatność – firma planuje zbieranie danych odnośnie do zakupów konkretnych osób.

Nowa funkcja nie jest zaskoczeniem – w 2020 roku Apple kupiło za 100 mln dolarów kanadyjski startup Mobeewave, który specjalizuje się w rozwijaniu softPOS-a, czyli oprogramowań pozwalających na sprawną akceptację zbliżeniowych płatności mobilnych. Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć efekty tej współpracy, właśnie w postaci Apple Tap to Pay.

System w laptopie zawiesza się albo brakuje Ci miejsca na programy i aplikacje? Sprawdź usługę wymiana dysku w MacBooku.

Gdzie będzie dostępna funkcja Apple Tap to Pay?

Na początku funkcja zostanie uruchomiona dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, którzy będą mogli zamienić swoje smartfony w urządzenia zastępujące terminale do płatności zbliżeniowych. Co ciekawe, będą one odbierały nie tylko płatności wykonane za pośrednictwem Apple Pay, ale też te z kart płatniczych, kart kredytowych czy innych portfeli cyfrowych. Z czasem można spodziewać się, że Apple rozszerzy zasięg Apple Tap to Pay na inne rynki – tak, jak miało to miejsce w przypadku płatności Apple Pay.

Masz problemy z zasilaczem MagSafe? Być może konieczna będzie: naprawa ładowarki w MacBooku – dowiedz się więcej!

Czy funkcja Tap to Pay się przyjmie?

Obecnie coraz więcej konsumentów korzysta z płatności cyfrowych, kart płatniczych i kredytowych, co stwarza potrzebę inwestowania w terminale płatnicze przez sprzedawców i usługodawców. Zakup i obsługa terminala to dodatkowe obowiązki dla właścicieli biznesów – szczególnie uciążliwe, jeśli są to małe biznesy. Funkcja „Dotknij, aby zapłacić” na iPhonie zagwarantuje firmom bezpieczny, prywatny i łatwy sposób przyjmowania płatności zbliżeniowych. Warto wspomnieć, że Tap to Pay będzie wykorzystywać tę samą ochronę płatności, co Apple Pay – czyli zastosowane będzie szyfrowanie Secure Element, które generuje unikalne identyfikatory transakcji zawsze wtedy, gdy użytkownik dokonuje zakupu.

Zawiesza Ci się MacBook? Czyszczenie systemu prawdopodobnie Ci w tym pomoże. Sprawdź!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!