Co prawda nawet doskonałe smartfony i tablety Apple nie są idealnymi platformami gamingowymi, jednak możliwości tych urządzeń zupełnie wystarczą, aby poza domem, w trakcie podróży czy w drodze do pracy zabijać czas grając w naprawdę atrakcyjne tytuły. Na które nadchodzące premiery gier na iOS warto zwrócić uwagę w najbliższych miesiącach?

Diablo Immortal

Tej pozycji z pewnością nie może pominąć żaden z licznych fanów całej serii Diablo. Fabuła wersji na iOS będzie rozgrywała się pomiędzy Diablo II: Lord of Destruction, a kultowym Diablo III. Właśnie z tego ostatniego tytułu zaczerpnięta zostanie oprawa graficzna. Akcja przedstawiona będzie w rzucie izometrycznym. Rozgrywka na ekranie dotykowym nie powinna przysparzać graczom najmniejszych problemów w kontekście poruszania się postacią. Do ataku posłużą zaś specjalne ikony widoczne na ekranie. Oprócz gry w pojedynkę możliwe będzie skorzystanie z trybu multiplayer. Premiera Diablo Immortal zapowiadana jest na czerwiec.

Baldur’s Gate: Dark Alliance

Przed fanami gier RPG w wersji na urządzenia mobilne naprawdę ciekawe wakacje, ponieważ niedługo po Diablo Immortal, bo już w lipcu, ukaże się Baldur’s Gate: Dark Alliance, a przecież jest to seria, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Gracze będą mieli do dyspozycji jedną z trzech postaci – krasnoludzkiego wojownika, elfią czarodziejkę oraz ludzką łuczniczkę. Fabuła będzie składała się z trzech aktów, z których każdy toczy się w innym regionie. Akcja gry zapowiada się dynamicznie, ponieważ będzie nastawiona w dużej mierze na walkę.

Cyphers Game

Cyphers Game, czyli Gra Szyfrów to przygodowa gra FPP osadzona w czasach wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. i wydana przez Instytut Pamięci Narodowej. W tej przygotówce z elementami skradania się, gracz będzie miał do wykonania 3 misje – złamanie bolszewickich szyfrów, zapewnienie łączności radiowej oraz zatrzymanie sowieckiego pociągu pancernego. Różnorodność dostępnych w grze zagadek powinna iść w parze z klimatycznym otoczeniem. Premiera Cyphers Game odbędzie się we wrześniu.

eFootball 2022

W tym samym miesiącu na platformie iOS ukaże się eFootball 2022, czyli następca dobrze znanej serii Pro Evolution Soccer. Nie da się ukryć, że Konami, delikatnie rzecz ujmując, nie popisało się wypuszczając na rynek wersję na PC i konsole, mimo że licznych niedoróbek wciąż nie udało się skutecznie załatać deweloperom. Nie oznacza to jednak, że eFootball, całkowicie grywalny już w darmowej wersji, nie zapewni ciekawej rozrywki na smartfonie lub tablecie.

LEGO Star Wars Battles

Kolejna interesująca wrześniowa premiera na iOS to LEGO Star Wars Battles. Propozycja będzie typowym tower defence, a po grę z pewnością chętnie sięgną fani klocków LEGO i Gwiezdnych Wojen, a także najmłodsi. Kilkadziesiąt różnorodnych jednostek i bohaterów uatrakcyjni rozgrywkę, która odbywać się będzie wyłącznie w trybie sieciowym.

W oczekiwaniu na powyższe premiery i w razie problemów z urządzeniami Apple zapraszamy do naszego serwisu, w którym oprócz naprawy smartfonów i tabletów, zajmujemy się także komputerami. Czyszczenie Maca to usługa, która z pewnością przyda się starszym komputerom MacBook. Czyszczenie systemu może znacząco je przyspieszyć, podobnie jak wymiana dysku w MacBooku.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!