MacBook – nie działa klawiatura? Rozwiązanie na wyciągnięcie ręki!
Klawiatura odmawia posłuszeństwa – co się dzieje?


Źródła problemu – dlaczego klawiatura zawodzi
W przypadku klawiatury nożycowej, używanej w nowszych modelach MacBooków, problem zacinania klawiszy występuje rzadziej, ale nadal może się zdarzyć. Warto delikatnie wcisnąć konkretny klawisz kilkukrotnie w różnych miejscach jego powierzchni – istnieje spore prawdopodobieństwo, że się odblokuje. Jeśli i to nie pomoże, urządzenie należy oddać do serwisu, gdzie zostanie profesjonalnie zdiagnozowane.
Naprawa krok po kroku – wracamy do pełnej sprawności


NIEDZIAŁAJĄCY CAPS LOCK W MACBOOKU
Problemy z klawiszem Caps Lock to kłopot niektórych nowych użytkowników MacBooka, którzy przesiedli się na to urządzenie z klasycznego PC. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że klawisz ten reaguje na naciśnięcie z pewnym opóźnieniem, co ma zapobiec jego przypadkowemu uruchomieniu w trakcie korzystania z klawiatury. Skorzystanie z niego wymaga wciśnięcia i nieco dłuższego przytrzymania, dopóki nie zaświeci się lampka aktywnego klawisza Caps Lock.
Naprawa zamiast wymiany – dlaczego to się opłaca


Klawiatura nie działa – efekt zalania
Specyficzną i stosunkowo częstą awarią klawiatury w MacBookach jest jej zalanie. W takim przypadku wizyta w serwisie jest w zasadzie niezbędna, zaś o skali uszkodzeń zadecyduje sposób, w jaki użytkownik na nie zareaguje. Urządzenie powinno pozostać w tej samej pozycji, co zapobiegnie mocniejszemu rozprzestrzenianiu się cieczy. Następnie należy odłączyć je od źródła zasilania i pod żadnym pozorem nie włączać. Zalane miejsce wymaga osuszenia, do czego można wykorzystać chłonną ściereczkę, ale nie suszarkę. Jednak nawet wysuszonego sprzętu pod żadnym pozorem nie należy uruchamiać, ponieważ może wówczas dojść do przepięcia między zalanymi elementami, a co za tym idzie do ich spalenia. Po osuszeniu sprzętu należy niezwłocznie udać się do najbliższego serwisu, który będzie w stanie odłączyć baterię od MacBooka, a także przeprowadzi dodatkową diagnostykę, czy wszystko jest z nim w porządku.
MacBook – problem z gładzikiem?
W komputerach Apple sporadycznie dochodzi także do awarii gładzika. Gładziki, w które wyposażone są MacBooki, charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ komputery z założenia są urządzeniami niezwykle mobilnymi, więc ich użytkownicy często rezygnują z tradycyjnej myszki. Problem niedziałającego gładzika może wynikać między innymi z nagromadzenia się pod nim zabrudzeń. Warto kilkukrotnie delikatnie przycisnąć wszystkie cztery rogi płytki dotykowej, aby to zweryfikować, choć nawet jeśli sprzęt zacznie działać prawidłowo, będzie wymagał dokładnego czyszczenia. Niekiedy gładzik nie działa ze względu na znajdującą się pod nim baterię, która po czasie nieco zwiększa swoją objętość. Oznacza to, że konieczna jest wymiana baterii, ale niekoniecznie wymiana touchpada. Niezależnie od przyczyny niedziałającej klawiatury i gładzika w MacBooku, po rozwiązanie problemu zapraszamy do naszego serwisu!
