Wymiana lub naprawa touchpada

WYMIANA/NAPRAWA TOUCHPADA W MACBOOKU

Touchpad zwany inaczej gładzikiem służy do sterowania kursorem po ekranie MacBooka. Ze względu na to, że laptopy od Apple są urządzeniami bardzo mobilnymi, wielu użytkowników na co dzień rezygnuje z myszki, posługując się właśnie panelem dotykowym. Warto dodać również, że rozwiązania stosowane przez Apple należą do bardzo intuicyjnych i wygodnych w użytkowaniu. Dlatego wszelkie usterki gładzika są szybko zauważalne i potrafią mocno obniżyć komfort korzystania z komputera. Gładzik w Macbooku nie działa? Jeśli nie chcesz korzystać z myszki, możliwa jest naprawa touchpada. Wykonana w fachowym serwisie przywróci Ci wygodę korzystania z urządzenia na długi czas.

Jak działa płytka dotykowa w laptopie?

Touchpad czy też gładzik działa na takiej zasadzie, że odczytuje pojemność elektryczną palca, który go dotyka. Czujniki umieszczone są pod gładzikiem w taki sposób, że wykrywają, gdzie w danym momencie znajduje się palec na osi pionowej i poziomej.

TOUCHPAD NIE DZIAŁA – KIEDY POTRZEBNA JEST NAPRAWA LUB WYMIANA GŁADZIKA W MACBOOKU?

Tzw. gładzik może sygnalizować problemy z działaniem na kilka sposobów. Niekiedy sterowanie kursorem przestaje być precyzyjne lub panel dotykowy działa skokowo. Innym razem touchpad nie umożliwia klikania lub też samoczynnie klika. Najczęściej przyczyną takiego stanu jest uszkodzenie mechaniczne. Może ono wystąpić zarówno w konsekwencji intensywnej eksploatacji laptopa, jak i na skutek jego upadku lub zalania.

Niekiedy jednak problem jest głębszy – może dotyczyć np. baterii lub innych funkcji, których awarie odbijają się na działaniu gładzika. Wówczas odizolowana naprawa czy wymiana touchpada nie wystarczy i trzeba podjąć bardziej drastyczne kroki. Jakie? To zależy od typu i skali uszkodzenia. Wszelkie usterki wykaże dogłębna diagnostyka laptopa przeprowadzona przez wykwalifikowanego serwisanta.

WYMIANA NIEDZIAŁAJĄCEGO TOUCHPADA (GŁADZIKA) – JAK WYGLĄDA NAPRAWA PANELU DOTYKOWEGO?

Twój MacBook ma problem z kursorem? Jeśli masz problemy z touchpadem w swoim MacBooku, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy pomoże się ich pozbyć zwykły reset komputera. Czasami może też pomóc aktualizacja lub reset oprogramowania. Niekiedy może się wydawać, że potrzebna jest wymiana panelu dotykowego, który wyraźnie szwankuje, a po otwarciu obudowy komputera okazuje się, że przyczyna awarii jest po prostu zgromadzony pod nim kurz i brud. Wówczas wystarczy czyszczenie, które – co bardzo ważne – powinno być wykonane bardzo dokładnie i delikatnie. Najlepiej poradzi z tym sobie specjalista. Jeśli gładzik faktycznie jest uszkodzony, pomoże tylko jego wymiana. Trzeba wówczas zainstalować nowy komponent na miejsce starego.

Podobnie jak w przypadku innych napraw sprzętu Apple wymiana touchpada musi być przeprowadzana bardzo ostrożnie, by nie uszkodzić innych podzespołów, a w szczególności płyty głównej. Samo odłączenie od zalisania i wykręcenie śrubek nie wystarczy! Dlatego powinna być przeprowadzana tylko przez profesjonalistów.

NAPRAWA PANELU DOTYKOWEGO W MACBOOKACH – NASZA OFERTA

Przyczyny uszkodzeń touchpada mogą być różne: zalanie lub uszkodzenie mechaniczne, zwarcie na płycie głównej, uszkodzenie taśmy elastycznej, czy też zwyczajnezużycie materiału. Propozycja naszego serwisu obejmuje m.in. naprawę panelu dotykowego w laptopach MacBook, MacBook Air i MacBook Pro. Zajmujemy się wszystkimi modelami i każdą generacją urządzeń, oferując swoim klientom rzetelną diagnostykę i profesjonalne usunięcie wszelkich usterek. Jako specjaliści w zakresie sprzętu marki Apple doskonale wiemy, jak postępować z urządzeniami oznaczonymi charakterystycznym jabłuszkiem. Dzięki temu nasze naprawy są skuteczne, a ich efekty trwałe.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!