Mimo że MacBooki uważane są za dobrej jakości bezawaryjny sprzęt, to usterki czasem się zdarzają. Jeżeli twój komputer z jakichś powodów nie chce się uruchomić, powinieneś sprawdzić kilka kluczowych rzeczy, zanim oddasz sprzęt do serwisu, ponieważ przyczyna niejednokrotnie tego typu awarii potrafi być prozaiczna.

Po pierwsze uruchom MacBooka przyciskiem zasilania i skontroluj, czy komputer wydaje jakiekolwiek dźwięki. Jeżeli komputer milczy, sprawa może dotyczyć wadliwego zasilania. Sprawdź gniazdko, do którego podpięty jest zasilacz i podłącz do niego inne urządzenie, by zdiagnozować czy przepływ prądu jest prawidłowy. Jeżeli masz możliwość, podepnij komputer pod inny zasilacz i spróbuj uruchomić go ponownie. Odłącz również wszystkie niepotrzebne urządzenia.

W razie dalszego problemu można spróbować zmusić komputer do ponownego uruchomienia poprzez przytrzymanie klawisza zasilania przez 10 sekund, co odcina moc. Po ponownym naciśnięciu klawisza zasilania komputer powinien się uruchomić.

W sytuacji, kiedy MacBook działa, słuchać dźwięk pracującego systemu, a na ekranie pustka, to znak, że uszkodzeniu mogła ulec matryca i konieczna jest jej wymiana. Diagnostyka monitora lub ekranu wyświetlania obejmuje sprawdzenie prawidłowości okablowania i podłączenie innego sprawnego monitora do komputera.

Kolejnym defektem, który może powodować problem z uruchomieniem komputera jest uszkodzony dysk wewnętrzny lub nieprawidłowo zainstalowany nowy dysk. Jeżeli to możliwe wymagana jest instalacja starego dysku i sprawdzenie, czy problem się rozwiązuje.

Serwis Appla w Warszawie

Jeśli mimo podjętych kroków nadal MacBook nie włącza się, oznacza to, że konieczny jest specjalistyczny serwis w punkcie obsług klienta. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi w zakresie naprawy komputerów. Diagnozujemy i rozwiązujemy problemy w krótkim czasie, udzielamy wsparcia i odzyskujemy utracone dane. Prowadzimy serwis MacBooków na terenie Warszawy, ale realizujemy zgłoszenia z całej Polski. Jeżeli twój MacBook wymaga pomocy, skontaktuj się z nami.

serwis MacBook

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!