Osoby, które zamierzają kupić sobie nowy smartfon, często zastanawiają się, czy zdecydować się na telefon od Apple, czy może na model z system Android. Chociaż oba systemy operacyjne są nieustannie udoskonalane, to właśnie iOS wydaje się być lepszym wyborem. Dlaczego? Sprawdźmy.

Android

Wiele mówi się o tym, że Android jest systemem bardziej otwartym na użytkownika. To prawda – system pozwala nam zrobić o wiele więcej, jeśli używamy telefonu w sposób naprawdę zaawansowany. Zdecydowana większość osób jednak nie zna się na tyle na systemach operacyjnych, by mogła dostrzec możliwości Androida. Ci, którzy korzystają z podstawowych funkcji smartfonu (dzwonienie, wysyłanie SMS, przeglądanie Internetu, zdjęcia, muzyka, gry) chcą tylko, by telefon działał sprawnie i nie zawieszał się. Niestety, im bardziej zaawansowany system, tym większe prawdopodobieństwo, że przy wykonywaniu kilku zadań naraz, nie podoła im. Dlatego właśnie czasami prostsze rozwiązania są o wiele bardziej praktyczne.

iOS

Część osób, które przez chwilę miały iPhone’a w rękach, mówi o tym, że iOS jest mniej czytelny. To nieprawda. Wbrew pozorom jest o wiele prostszy w obsłudze, po prostu trzeba się na niego „przestawić”, gdy zmieniamy telefon i przyzwyczaić do innego rozkładu funkcji niż w Androidzie. iOS nie pozwala chociażby na spersonalizowanie układu ikon i widgetów na ekranie, można to zrobić tylko w bardzo ograniczony sposób. Jednak jest on perfekcyjnie dopasowany do możliwości danego urządzenia, gdyż iOS instalowany jest tylko w urządzeniach od Apple. Android zainstalowany na urządzeniach różnych producentów może sprawiać problemy na niektórych z nich. Wiele osób powtarza również, że lepiej kupić telefon z Androidem, gdyż iPhone’a w razie czego nie da się naprawić. To oczywiście nieprawda. Naprawa iPhone’a jest możliwa, zarówno jeśli chodzi o wymianę baterii w iPhone czy pękniętej szybki, jak i błędy w oprogramowaniu urządzenia. Takie usługi oferowane są nie tylko przez punkty Apple, ale również przez wyspecjalizowane serwisy.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!