Miłośnicy iPhonów nie zamieniliby swojego telefonu na żaden inny. Trudno im się dziwić. Produkty Apple są po prostu ładne i dopracowane w najmniejszym szczególe. Ich największą zaletą jest jednak to, że po prostu dobrze działają. Nie wieszają się, aplikacje otwierają się w mgnieniu oka, a obsługa smatrfona jest intuicyjna i prosta. Urządzenia po kilku latach starzeją się jednak jak każdy inny sprzęt elektroniczny. Pewnego dnia nadchodzi więc ten dzień, w którym kupujemy nowego iPhona i… zastanawiamy się, jak sprytnie przenieść wszystkie dane.

iCloud

Każdy iPhone posiada w ustawieniach opcję iCloud. Najprościej mówiąc, to „zapasowy dysk” użytkownika, znajdujący się na serwerach Apple. Użytkownik może więc ustawić swojego iPhona tak, by automatycznie kopiował tam nowe dane. Zawsze „na zielono” powinno się zaznaczać kontakty, które łatwo odzyskamy, włączając iCloud na innym dowolnym urządzeniu od Apple. W iCloud możemy jednak też zaznaczyć wiele innych opcji, takich jak: zdjęcia, kalendarz, wiadomości, a nawet wyniki gier (game center). Zasada jest prosta: im więcej danych nasz iPhone regularnie będzie wysyłał do iCloud, tym więcej odzyskamy ich na nowym urządzeniu. Nawet jeśli nasz stary iPhone nagle przestanie działać, czy ulegnie wypadkowi. Każdy użytkownik iPhone ma automatycznie przydzielone 5GB na swój backup, jednak za niewielką opłatą pojemność można powiększyć.

Co ze starym iPhonem?

Starego iPhona zazwyczaj decydujemy się oddać komuś z rodziny lub po prostu sprzedać. Zanim to zrobimy, musimy go odpowiednio do tego przygotować. Jeśli telefon ma popękany wyświetlacz, warto dowiedzieć się, ile kosztuje naprawa szybki w iPhone i zlecić ją specjalistom. Dzięki temu przy niewielkiej inwestycji telefon sprzedamy drożej. Oczywiście musimy też pamiętać o usunięciu swoich danych i wylogowaniu się z Apple ID. To także kilkoma kliknięciami możemy zrobić w ustawieniach iPhona. Upewnijmy się jednak najpierw, że wszystkie dane zostały przeniesione na nowy telefon. Przy dużej ilości danych może to trwać wiele godzin!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!