Części MacBook – na czym polega naprawa komputerów od Apple?

Ten, kto miał okazję zetknąć się z komputerami od Apple, wie, jak wygodne jest ich użytkowanie. MacBooki są szybkie, lekkie i działają płynnie nawet po wielu latach korzystania. Jeżeli w urządzeniu pojawi się usterka i zacznie ono szwankować, nie należy załamywać rąk. Nowe części do MacBooka wcale nie muszą być drogie, a naprawa nie zawsze musi oznaczać kolosalne koszty.

Mimo że usterki w MacBookach pojawiają się stosunkowo rzadko (w porównaniu ze sprzętem innych firm), to awaria komputera marki Apple zwykle przeraża jego właściciela. Powodem są głównie koszty zreperowania urządzenia. Niekiedy mankament techniczny jest na tyle niewielki, że może zostać szybko usunięty w serwisie. Czasami jednak sytuacja wymaga tego, aby zainwestować w nowe części komputerowe.

Tak jak same komputery, taki i części MacBook mogą być dosyć drogie. Kosztowna może okazać się nowa bateria w MacBook Air 13 czy wymiana baterii w MacBook Pro 15. Niekiedy w sprzęcie od Apple należy wymienić taśmy flex / kable fleksyjne, a innym razem szwankuje dotychczas znajdująca się w komputerze taśma dysku HDD lub taśma gładzika (touchpada).

Czym wyróżniają się zamienne części do MacBooka?

Zamienniki części, które są montowane w MacBookach, to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy wymiana poszczególnych elementów jest nieunikniona. Mimo tego zdarza się, że właściciele komputerów sceptycznie podchodzą do zastąpienia oryginalnych części zamiennikami.

Jakościowe zamienniki części do MacBooka to elementy, które:

  • mają dokładnie takie same parametry techniczne jak komponenty pierwotnie zamontowane w sprzęcie od Apple,
  • są dedykowane do MacBooków, a co więcej do ich poszczególnych modeli, tak jak np. bateria MacBook Air 13 oraz bateria MacBook Pro 15,
  • działają i sprawują się analogicznie jak oryginalne części od Apple.

Trzeba jednak pamiętać, że gwarancją przywrócenia sprzętowi pełnej sprawności, jest wykorzystywanie wyłącznie wysokiej jakości zamienników. Także taśma dysku HDD, taśma gładzika (touchpada) czy też taśmy flex/ kable fleksyjne muszą pochodzić od uznanych i sprawdzonych producentów.

Dlaczego postawienie na zamienne części MacBook się opłaca?

Każdy, komu MacBook służył przez długie lata do pracy, nauki, zabawy, z pewnością stanął przed koniecznością wymiany baterii na nową. Oryginalna bateria MacBook air 13, a także bateria MacBook Pro 15 to spory wydatek. Dlatego godną uwagi alternatywą są najlepszej jakości zamienniki. W przypadku tego typu części można mieć pewność, że będą dobrze służyć przez długi czas.

Na skutek normalnej eksploatacji może zużyć się również taśma dysku HDD oraz taśma gładzika (touchpada). Zamiennik dedykowany do MacBooka to sposób na uniknięcie dużych kosztów naprawy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów tych elementów. W taki sam sposób można postąpić, wymieniając taśmy flex / kable fleksyjne.

Wysokiej jakości zamiennikom części do MacBooka zdecydowanie można zaufać. Ich niższa cena nigdy nie idzie w parze z gorszą specyfikacją techniczną.

serwis MacBook

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!