Telefon iPhone 6 został wprowadzony na rynek w 2014 roku i wciąż cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Waży niecałe 130 gram, posiada system operacyjny iOS 8.0 i wyświetlacz Retina. Jego charakterystykę techniczną uzupełnia 64-bitowy procesor, Bluetooth 4.0 i aparat 8 Mpx tylny oraz 1.2 Mpx przedni. Model iPhone 6 posiada zarówno gorliwych zwolenników, jak i zaciętych przeciwników. Sprawdźmy, jakie są wady i zalety iPhone 6 oraz czy warto w niego zainwestować?

Korzyści z posiadania iPhone 6

System operacyjny iOS 8 z możliwością migracji do iOS 11 oraz iOS 12 gwarantuje płynne działanie produktu od Apple. Użytkownicy cenią sobie sprawność, niezawodność i wielofunkcyjność. Żywe barwy, wyraźna grafika i wysoka jakość wyświetlania to jego kolejne zalety nawet pomimo tego, że ekran 4.7 cala nie należy do największych. Komfort użytkowania dodatkowo zwiększa wyjątkowa czułość na dotyk. Biorąc pod uwagę, że w czasach debiutu iPhona 6 na rynku aparaty 16 Mpx nie były standardem – na uwagę zasługuje bardzo dobra jakość wykonywanych zdjęć. Fotografie automatycznie synchronizują się z innymi urządzeniami od Apple za pomocą systemu Wi-Fi. Dodatkową korzyścią jest czytnik linii papilarnych, czyli funkcja Touch ID.

Naprawa iPhone 6, czyli wada konstrukcyjna

Niestety, iPhone 6 – jak większość urządzeń elektronicznych, dostępnych na rynku – nie jest pozbawiony wad. Najpoważniejszą z nich jest usterka fabryczna, polegająca na nieprawidłowym montażu jednego z układów scalonych, który z czasem może odczepić się od płyty głównej. Wada konstrukcyjna ujawni się w momencie, gdy wystawimy telefon na uderzenia fizyczne lub doprowadzimy do uszkodzenia mechanicznego w skutek upadku. Usterka objawia się wyświetlaniem szarych pasów w górnej części ekranu. Migotanie ekranu i brak reakcji na dotyk to symptomy świadczące, że konieczna będzie naprawa iPhone 6.

Z jakimi jeszcze niedociągnięciami zmagają się użytkownicy iPhone 6? Przede wszystkim z brakiem wejścia na micro USB, który wyklucza możliwość korzystania z uniwersalnej ładowarki. Kłopotliwe może okazać się także kopiowanie plików muzycznych z komputera na telefon, ponieważ wymaga ono posługiwania się aplikacją iTunes. Przeciwnicy iPhone 6 narzekają także na jego zbyt delikatną budowę, która może skutkować przypadkowym wygięciem urządzenia – w takiej sytuacji może być konieczna wymiana obudowy w iPhone.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!