Elektronika z czasem zużywa się. Chociaż Apple produkuje świetne baterie do swoich urządzeń, po kilku latach używania iPhona bateria może wystarczać na coraz mniej godzin. To jednak nie powód, by od razu kupować nowy model iPhona ze starszą baterią da się jeszcze podtrzymać przy życiu jakiś czas.

Wymiana baterii

Najprostszym sposobem na to jest oczywiście wymiana baterii w iPhone. Wystarczy znaleźć dobry serwis Apple. Cześć serwisów nie wymaga nawet osobistej wizyty – można zlecić ją online, a telefon wysłać do serwisu i odebrać z niego przy pomocy kuriera. Specjaliści wymienią baterię na nową, a przy okazji sprawdzą ogólny stan naszego smartfona. Wymiana baterii jest najłatwiejszym rozwiązaniem problemu. Telefon użytkujemy tak jak dotychczas i nie musimy pamiętać o noszeniu ze sobą zbędnych gadżetów.

Pomocne gadżety

Aby z telefonu ze słaba baterią dało się w miarę komfortowo korzystać, warto zakupić kilka gadżetów. Po pierwsze: dodatkowy kabel do ładowania, który nosimy przy sobie cały czas. W razie potrzeby możemy doładować telefon z laptopa w pracy, lub – jeśli mamy ładowarkę samochodową – podczas prowadzenia auta. Wiele osób korzysta również  z power banków, które noszą w plecaku czy torebce. Power bank jest o tyle uniwersalnym urządzeniem, że naładujemy z niego także inne akcesoria elektroniczne. Część właścicieli iPhonów decyduje się także na zakup tzw. power case do swojego telefonu. Power case to nic innego jak obudowa do danego modelu iPhona, która ma wbudowaną dodatkową baterię. Telefon w obudowie ładujemy w zwykły sposób. Gdy skończy się bateria w iPhonie, włączamy obudowę, która zapewnia 2-3 dodatkowe doładowania. Jest ona bardzo praktycznym gadżetem jeśli korzystamy z telefonu naprawdę często, lub jeśli wybieramy się np. pod namiot i nie będziemy mieli dostępu do gniazdka z prądem. Minusem obudowy power case jest to, że zazwyczaj jest ona dość ciężka i iPhone staje się nieporęczny.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!