Nawet najlepsze sprzęty, wykorzystujące wysokie technologie zużywają się z czasem. Taka sytuacja ma miejsce również z iPhonami. W przypadku jeśli cykl naładowań znacząco przekroczył 300, a przy tym pojemność rzeczywista baterii zmniejszyła się co najmniej o 200-500 mAh w stosunku do fabrycznie nowej, należy rozważyć jej wymianę. Warto podkreślić, że zużyta bateria to nie tylko krótszy czas pracy na jednym pełnym ładowaniu. W takim przypadku zdarza się również, że telefon może wyłączyć się w każdej chwili, np. w trakcie prowadzenia rozmowy. Ponadto zużyta bateria to również ryzyko, że ogniwo spuchnie niszcząc ekran i obudowę. Zdarza się także, że napuchnięte ogniwa powodują wybuch telefonu.
Dlaczego samodzielna wymiana baterii w iPhonie jest niemożliwa
Wszystkie dostępne obecnie na rynku telefony marki Apple, począwszy od modelu 2G, w którym bateria była przymontowana do płyty głównej na stało, przez modele iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone SE, iPhone 6S i iPhone 7 uniemożliwiają użytkownikowi łatwą i bezproblemową wymianę ogniwa baterii bez wizyty w serwisie. Bateria w każdym z tych modeli jest zainstalowana na stałe i ukryta pod solidną obudową. Aby otworzyć obudowę konieczne są specjalistyczne narzędzia. Ponadto od iPhona 3 przez kolejne generacje 3 bateria przyklejona jest do pleców obudowy i przykryta płytą główną. Od czwartej generacji wzwyż wymiana baterii w iPhone stała się nieco łatwiejsza, jednak nadal lepiej wymieniać ją w profesjonalnym serwisie.
Nowa bateria – druga młodość
Jeżeli korzystasz ze swojego telefonu 2-3 lata lub zauważysz niepokojące objawy mogące świadczyć o puchnięciu baterii warto dać mu drugą młodość. Efekty wymiany baterii odczujesz dzięki znaczącemu wzrostowi czasu pracy na pełnym ładowaniu. Wymiana baterii w serwisie nie trwa długo, a dzięki profesjonalistom świadczącym będzie ona wykonana na najwyższym poziomie.