Urządzenia elektroniczne ulegają szybkim przekształceniom, co jest efektem intensywnego rozwoju technologicznego w tej branży. W każdym kolejnym roku, na rynek trafiają coraz to nowsze rozwiązania, przy których poprzednicy uważani są za egzemplarze słabsze i niedostosowane do potrzeb nowych aplikacji. Dotyczy to również MacBooków. Pojawienie się na rynku nowych modeli jest jednym z powodów wymiany tych urządzeń.

Powody, które skłaniają do zakupu nowego urządzenia

MacBooki są urządzeniami często wykorzystywanymi do pracy lub rozrywki. Podobnie, jak wszystkie inne typy komputerów, iPadów czy smartfonów, nie są wieczne i w związku z tym ulegają awariom, mają usterki oraz przestają być obsługiwane przez producenta. Szczególnie ta ostatnia cecha jest istotna dla efektywności ich pracy oraz możliwości jakie zapewniają, ponieważ uniemożliwia pobranie na urządzenie nowych oprogramowań.

Branża informatyczna należy do najszybciej rozwijających się, co sprawia, że w już w rok po zakupie dany model może nie spełniać oczekiwań pod względem wydajności, szybkości przetwarzania danych czy pojemności pamięci. Na rynku pojawiają się nowe, większe i bardziej rozbudowane aplikacje, których starsze modele urządzeń nie są w stanie obsługiwać.

Kiedy Twój MacBook ma problem np. z obsługą profesjonalnego programu do projektowania grafiki, możesz wykonać jeden z dwóch kroków:

  • zdecydować się na serwis komputerów Mac w Warszawie i sprawdzić, jakie są możliwości podkręcenia wydajności czy zwiększenia pojemności dysku Twojego modelu,
  • zakupić nowszy model MacBooka dostępny na rynku taki jak np. MacBook Pro, którego premiera jest zapowiadana na drugą połowę 2021 roku.

Kiedy Twój MacBook zwalnia – zdecyduj się na serwis

Chociaż MacBooki są nowoczesnymi urządzeniami, nie są też wolne od usterek. Jedne z nich są następstwem intensywnej eksploatacji, inne – konsekwencją bezmyślności, przypadkowych zdarzeń losowych lub innych tego typu działań. Kiedy na urządzenie wyleje się herbata lub system zostanie zawirusowanym, nie zawsze oznacza to, że musisz od razu szykować pieniądze na nowy model. Nawet pozornie nierozwiązywalne problemy, w rękach fachowców mogą okazać się możliwe do pokonania.

Jeśli system nagle zaczyna zwalniać, być może Twój sprzęt wymaga zwykłej konserwacji. Wystarczy zlecić czyszczenie MacBooka w profesjonalnym serwisie, a urządzenie powróci do dawnej formy. Pomocne w podniesieniu wydajności urządzenia mogą też być: wymiana pamięci podręcznej, dysku czy wyczyszczenie systemu MacOS.

Twój sprzęt to weteran? Wybierz nowy MacBook Pro

Serwis MacBooków nie zawsze jest lekarstwem na problemy z wydajnością. Jeśli Twój sprzęt ma już dobre kilka lat i nie radzi sobie z najnowszym oprogramowaniem, pomyśl o zakupie nowego modelu. 2021 rok jest planowanym rokiem premiery dwóch nowych komputerów Apple, które nie tylko otworzą przed Tobą większe możliwości, ale też zaskoczą Cię odmienionym designem.

W nowych modelach znajdziesz między innymi procesor Apple Silicon o wydajności znacznie przekraczającej stosowane dotychczas procesory M1. Przewiduje się, że może on mieć nawet 16 rdzeni wydajnościowych. Odmieniona zostanie również grafika oparta na 16-rdzeniowym procesorze. Wybierając nowy model MacBooka, musisz też zdecydować się na wariant z ekranem o przekątnej 14″ i 16″.

serwis MacBook

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!