Chociaż iPhone’y 13 trudno nazwać rewolucyjnymi w odniesieniu do poprzedniej generacji, to porównując poszczególne modele, zauważyć można kilka istotnych zmian usprawniających korzystanie ze sprzętu, a także funkcjonalnych nowości. Odpowiadamy zatem na pytanie, czym różnią się od poprzedników cztery nowe propozycje iPhone’ów od Apple – 13, 13 mini, 13 Pro oraz 13 Pro Max.

Zmiany widoczne na pierwszy rzut oka

Niewielkie, jednak zauważalne zmiany wprowadzono w wyglądzie najnowszych smartfonów sygnowanych logiem z nadgryzionym jabłkiem – wszystkie iPhone’y 13 mają zmniejszone o około 20% w stosunku do poprzedników wcięcie w ekranie, czyli tzw. notch. Uwagę warto zwrócić również na same wyświetlacze Super Retina XDR OLED, zapewniające o 28% większą jasność, co ułatwia korzystanie z iPhone’a w pełnym słońcu. Ponadto, modele Pro i Pro Max wyposażone zostały w ekrany z technologią ProMotion, oznaczającą adaptacyjne odświeżanie o częstotliwości od 10 do 120 Hz. Natomiast w modelach 13 i 13 mini zaobserwować można inny układ aparatów, które umieszczone są pod kątem 45 stopni względem siebie, a zmiana ta wynika z zastosowania większych sensorów. Analizując aspekty wizualne, należy wspomnieć również o nieco odmienionej palecie kolorystycznej i nowych odcieniach obudów, a także niewiele większych wymiarach, co jednocześnie oznacza, że wszelkiego rodzaju etui z poprzednich modeli nie będą pasować do najnowszych iPhone’ów.

Lepsza wydajność i większe możliwości

Najnowsza generacja smartfonów Apple wyposażona jest w nowy, ulepszony chip Apple A15 Bionic, który zapewnia większą wydajność pracy, a co więcej, nowością w iPhone’ach Pro i Pro Max jest 5-rdzeniowe GPU. Warto dodać, że te dwa modele występują nie tylko w dotychczas znanych wersjach pamięciowych, czyli 128 GB, 256 GB lub 512 GB, ale również w wydaniu o pojemności 1 TB. Należy w tym miejscu wspomnieć również o bateriach – we wszystkich iPhone’ach 13 zastosowano baterie większe o 9-18,5% w stosunku do ich ubiegłorocznych odpowiedników, pozwalające na korzystanie ze sprzętu dłużej nawet o kilka godzin. Ponadto, duże zmiany zauważyć mogą miłośnicy fotografii i filmowania. Poza nieco lepszymi aparatami, gwarantującymi lepszą jakość szczególnie w nocy i podczas nagrywania, wprowadzono również nową stabilizację matrycy, zapewniającą większą płynność materiałów wideo, a także tryb filmowy, umożliwiający niezwykle płynną zmianę ostrości, nawet w gotowym nagraniu. Co więcej, w najnowszych modelach pojawiła się funkcja określana jako style fotograficzne, czyli zbiór filtrów, które znacznie usprawniają i przyspieszają obróbkę zdjęć.

Niezależnie od rodzaju posiadanego sprzętu marki Apple i jego generacji, aby wydłużyć żywotność urządzenia, warto korzystać z usług naszego profesjonalnego serwisu, oferującego usługi, takie jak między innymi czyszczenie MacBooka, wymiana baterii w MacBooku, wymiana dysku w MacBooku lub naprawa różnego rodzaju uszkodzeń czy naprawa po zalaniu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!