Branża komputerów, laptopów i tabletów intensywnie się rozwija. W kolejnych latach na rynku pojawiają się nowe urządzenia z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Takie premiery zapewnia też firma Apple, która w 2021 roku wprowadza na rynek nowego iPada Pro. Dokonane w nim zmiany z pewnością czynią go jednym z najlepszych na rynku, choć trudno mówić o rewolucji.

Nowy iPad z układem M1

Elementem, który w szczególności wyróżnia iPad Pro 2021, jest zamontowany w nim układ M1. Przez specjalistów jest on określany mianem „demona szybkości”, co potwierdzają testy. Pracuje z prędkością aż o 30% większą w porównaniu do poprzedników – A12X oraz A12Z, montowanych w iPadach z 2018 i 2020 roku. Być może ta dodatkowa moc nie będzie może wyraźnie zauważalna dla wszystkich użytkowników. Jednak znawcy, którzy stawiają urządzeniom wysokie wymagania, z pewnością będą z niej zadowoleni.

Lepsza kultura pracy szczególnie sprawdzi się w tabletach wyposażonych w większą pamięć RAM. W nowych iPadach można bowiem znaleźć jej nawet 16 GB.

iPad Pro 2021 – kamera i ekran na szóstkę

Specjaliści w dziedzinie urządzeń Apple, którzy prowadzą serwis komputerów Mac w Warszawie, podkreślają, że jednym z kluczowych atutów nowego tabletu jest jego przednia kamera. Jej nowe, lepsze parametry i funkcje sprawiają, że doskonale sprawdza się podczas rozmów na żywo, w tym również wideokonferencji. Interesująca jest, np. opcja Center Stage, która pozwala na śledzenie twarzy rozmówcy. Dzięki temu zawsze znajduje się ona w centrum ekranu, nawet jeśli uczestnik rozmowy się porusza. Aby osiągnąć taki efekt, Apple zainstalowało w tablecie ultraszerokokątny obiektyw 12 MP, dzięki czemu pole widzenia kamery zwiększyło się do 122 stopni.

Nie bez znaczenia jest też nowy wyświetlacz Mini LED. Jego obecność to istotna różnica pomiędzy modelem iPad Pro 2021 a jego poprzednikami. Zapewnia on między innymi:

  • rozdzielczość 2388×1668 pikseli (2732×2048 pikseli w modelach 12,5 cala),
  • lepszy kontrast obrazu,
  • jasność do 600 nitów (1000 nitów w modelach 12,5 cala),
  • odświeżanie na poziomie 120 Hz,
  • powłokę antyodblaskową,
  • szeroką gamę kolorów P3.

Główną zaletą ekranów Mini LED jest ich podświetlenie za pomocą ponad 10 000 diod umiejscowionych w 2596 strefach, z których każda jest sterowana niezależnie od pozostałych. Gwarantuje to uzyskanie idealnej czerni oraz kontrastu na poziomie 1 000 000:1.

Pojemny dysk i złącze USB w nowym iPadzie

Nieco mniej znaczącym elementem w kontekście zmian jest zamontowany w tablecie iPad Pro 2021 dysk SSD o pojemności do 2 TB. Technologia SSD jest znana z szybkości i niezawodności, co już stanowi dużą zaletę. Dodatkowo imponująca pojemność pozwala zmieścić na nośniku dużą liczbę aplikacji czy rozbudowane grafiki. W warszawskim serwisie Apple można też systematycznie przeprowadzać czyszczenie dysku iPada w celu poprawy jego wydajności. Serwis oferuje też czyszczenie MacBooka i inne usługi związane z urządzeniami amerykańskiego giganta z Cupertino.

Wymienione cechy nowego iPada Pro 2021 nie wyczerpują jeszcze listy zalet. Użytkownicy z pewnością docenią też port USB typu C w standardzie Thunderbolt 4, którego przepustowość wynosi 40 Gbps. Ponadto producent zapewnia, że przy wykorzystaniu WiFi urządzenie będzie pracować nieprzerwanie przez 10 godzin i o godzinę krócej przy połączeniu z siecią komórkową.

serwis iPad

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!