iPhone’y obrosły wieloma mitami. Jednym z nich jest ten, że w iPhone’ach niemożliwa jest wymiana baterii. iPhone, jak każdy inny telefon, da się naprawić: wymienić popsutą baterię, zbitą szybkę czy uruchomić urządzenie, które na chwilę wpadło do wody. Jednak istnieje kilka ciekawostek dotyczących iPhone’ów, które sprawiają, że o urządzeniach tych w zasadzie nigdy nie przestaje się plotkować!

iPhone’y dla pracowników

Wiele mówi się o tym, jakoby pracownicy Apple’a zostali kiedyś obdarowani darmowymi iPhone’ami. To prawda. W 2007 roku Steve Jobs zadecydował, że iPhone’a otrzyma każdy pracownik, który ma w firmie staż dłuższy niż rok. Było to na rok przed tym, zanim w Polsce oficjalnie można było kupić pierwsze iPhone’y 3G. W 2008 roku stały się one dostępne w sieci Orange i Era.

iPhone w liczbach

Zbudowanie pierwszego iPhone’a wiązało się z ogromnymi inwestycjami. Apple zaryzykowało 150 mln dolarów na stworzenie pierwszego urządzenia. Na każdym etapie firma musiała zadbać o zabezpieczenie swoich pomysłów. iPhone jest efektem ponad 200 innowacyjnych patentów. Apple wydało 1 mln dolarów, tylko po to, by odkupić domenę iphone.com i ustawić na niej przekierowanie do strony apple.com. W 2010 roku Apple sprzedało 40 mln iPhone’ów.

Użytkownicy

Niewiele marek ma tylu lojalnych klientów, co Apple. Przed rozpoczęciem sprzedaży iPhone’a w 2007 roku, przed Apple Store’ami tworzyły się ogromne kolejki. Z biegiem lat niewiele się zmieniło. Najnowsze modele, zwłaszcza w ciekawych kolorach, jest niezwykle trudno kupić już nawet kilka dni po premierze. Ponad 80% użytkowników iPhone’ów deklaruje, że ich kolejnym smartfonem również będzie urządzenie od Apple. Prawie wszyscy użytkownicy iPhone’ów korzystają z mediów społecznościowych, w większości z Facebooka. Szacuje się, że 40% zdjęć na Twitterze pochodzi z aparatu iPhone’a. Połowa użytkowników iPhone’ów deklaruje się jako zagorzali fani marki. Tylko 10% użytkowników decydowało się na jailbreak, czyli ingerencję w oryginalne oprogramowanie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!