Intensywny rozwój branży informatycznej sprawia, że na rynku co kilka miesięcy pojawiają się nowe urządzenia, zaskakujące wydajnością czy rozwiązaniami technicznymi. W tej dziedzinie, ważne miejsce zajmuje firma Apple, która na jesień 2021 roku zapowiedziała premiery nowych modeli MacBooków, iPhoene’ów oraz iPadów. Co zmieni się w dotychczasowych modelach i dla kogo są one przeznaczone? Sprawdź na przykładzie iPada Pro.

Ekran iPada zamiast komputera

Od dawna już MacBooki są kojarzone ze znacznie odmienioną wersją komputerów, pozbawioną wielkich i ciężkich pudeł z podzespołami. Nie oznacza to jednak, że Apple osiągnęło już w tej dziedzinie szczyt swoich możliwości. Przykładem jest przygotowywany obecnie do sprzedaży iPad Pro, którego premierę zapowiedziano na czerwiec i lipiec 2021 roku.

Nowe urządzenie nie tylko będzie miało odmieniony design. Jego możliwości techniczne i wydajność z powodzeniem dorównają, a nawet przewyższą pod pewnymi względami dostępne obecnie na rynku MacBooki. Dzięki temu możesz zastąpić dotychczasowy laptop jego nowym wariantem, w formie dużego ekranu o wyjątkowych możliwościach.

Co zyskasz? Zgodnie z zapowiedzią nowy iPad Pro zostanie wyposażony w procesor nowej generacji Apple Silicon, który wydajnością przewyższy nawet te montowane w większości PC. Uzupełniony o wyświetlacz Liquid Retina, który wykorzystuje wiele nowoczesnych technologii, stanie się jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń na świecie. Jednocześnie to wyjątkowe kombo technologiczne jest objęte opieką techniczną, jaką zapewni Ci serwis komputerów Mac w Warszawie. W praktyce oznacza to, że inwestując w najnowszy sprzęt, zyskujesz też gwarancję rozwiązywania wszystkich ewentualnych problemów.

iPad Pro nie tylko dla miłośników pięknych obrazów

Grafika na najwyższym poziomie i bardzo szybki, wydajny procesor to nie wszystkie innowacje, jakie znajdziesz w nowym urządzeniu Apple. Urządzenie ma też wbudowany skaner LiDAR, który współpracuje między innymi z systemem iPadOS oraz z zaawansowanymi czujnikami, dostarczając danych do tworzenia niezwykle realistycznych, trójwymiarowych obrazów z gatunku tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

Dla kogo są te rewelacyjne rozwiązania? Planowana grupa odbiorców jest bardzo szeroka:

  • artyści i twórcy, którzy za pomocą nowego iPada Pro mogą projektować i wizualizować swoje projekty, korzystając z możliwości, jakie stwarza 8‑rdzeniowy procesor graficzny,
  • dla studentów, którzy mają do dyspozycji rozmaite narzędzia takie jak Apple Pencil, idealny do kreślenia czy notowania,
  • dla pasjonatów fotografii – Apple oddaje w ich ręce zaawansowany system aparatów z możliwością nagrywania i udostępniania wideo 4K,
  • dla wszystkich pozostałych użytkowników, którzy cenią technologie, komfort i bezpieczeństwo.

Nowy iPad Pro sprawi, że zapomnisz o czynnościach takich jak wymiana dysku w MacBooku, czyszczenie systemu czy okresowa konserwacja w celu poprawy zawodnej wydajności. W jednym urządzeniu wszystko, czego możesz oczekiwać po dobrym sprzęcie – wielozadaniowość, aparat TrueDepth pomocny przy uwierzytelnianiu, rewelacyjny czip A12Z Bionic, który zapewnia wydajność, klawiaturę Magic Keyboard, odmłodzony gładzik oraz wiele innych nowości.

serwis iPad

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!