Dobre serwisy Apple radzą sobie z większością napraw stosunkowo szybko. Zdarzają się jednak przypadki, w których urządzenie musi zostać w serwisie na dłużej. Dla wielu osób to spory problem. Bez telefonu nie mogą kontaktować się z najbliższymi, a bez laptopa pracować. Dlatego też doświadczone serwisy proponują swoim klientom urządzenia zastępcze. Czy korzystanie z „tymczasowego” sprzętu od Apple naprawdę jest problematyczne, czy to tylko nieuzasadniona obawa? Sprawdźmy!

Kompatybilność sprzętów

To, co przeraża klientów serwisów w urządzeniach zastępczych to fakt, że nie będą mieć oni na nich swoich danych. To jednak nie do końca jest prawdą. Jeśli korzystają oni z funkcji iCloud, numery telefonów, zdjęcia, dane z kalendarza natychmiast przeniosą się na nowe urządzenie, zaraz po zalogowaniu. Wyjątkiem jest sytuacja, jeśli z jakiegoś powodu wyłączyli oni automatyczne przesyłanie danych w iCloud. Na szczęście wiele sprzętów Apple, nawet poważnie uszkodzonych da się naprawić, lub chociaż odzyskać z nich dane. Jeśli więc nie uda się ich odzyskać przez czas posiadania sprzętu zastępczego, serwis postara się odzyskać je tak, by pojawiły się na urządzeniu użytkownika, gdy będzie je odbierał po naprawie. Problematyczne mogą być tylko prywatne pliki lub programy, które użytkownik przechowywał na popsutym MacBooku. Wraz z postępem komputeryzacji wiele osób nauczyło się jednak, że zawsze warto przechowywać ich kopie w chmurze lub na zapasowym dysku. Dlatego nawet na urządzeniu zastępczym zazwyczaj bardzo szybko można odtworzyć swoje środowisko pracy.

Taki sam model

Jeśli jest to możliwe, poprośmy serwis Apple o taki sam model urządzenia zastępczego, jaki oddajemy do naprawy. Kolejne generacje iPhonów różnią się od siebie ładowarkami, czy gniazdkami słuchawek. Może okazać się, że nasza ładowarka samochodowa do iPhone 4 nie pasuje do zastępczego modelu wyższej generacji. Jeśli dostaniemy w serwisie inny model, poprośmy obsługę o dedykowaną ładowarkę i przejściówki. Urządzenia Apple są jednak tak skonstruowane, że używanie sprzętu tymczasowego niewiele różni się od korzystania z własnego.

serwis MacBook

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!