Apple to marka, która nie zestarzeje się nigdy. Co jednak z samymi modelami telefonów, który oferuje na Apple i jak przedstawia się trwałość poszczególnych podzespołów iPhona na przestrzeni lat? Nad tym można by się zastanawiać. Na długość użytkowania smartfonów ma wpływ przede wszystkim wytrzymałość na uszkodzenia, a także trwałość baterii. Technologia mimo dynamicznego rozwoju nie daje nam rozwiązań stuprocentowych, w związku z czym możemy mówić o ograniczonej trwałości ze względu na zastosowane rozwiązania.

Trwałość baterii w iPhonie

W przypadku  iPhonów zastosowano akumulatory litowo-jonowe, które w porównaniu do innych baterii mają dużo większą pojemność i dłuższy czas pracy przy zachowaniu małej masy. Obecnie to najlepsza technologia zasilania telefonów z wyświetlaczem. Oznacza to, że odstęp pomiędzy ładowniami jest znaczny. Do tego przy zachowaniu podstawowych zasad dbałości o baterię będzie ona mogła działać z wysoką wydajnością przez wiele lat. Wystarczy pamiętać o tym, by baterii nie rozładowywać do końca, w przypadku okresów bezczynności utrzymywać smartfona mniej więcej z połową baterii naładowaną i nie pozostawiać telefonu w nagrzewających się miejscach. Takie działania prewencyjne spowodują, że telefon będzie nam długo służył.

Kolejną kwestią jest ochrona urządzenia przed wstrząsami czy upadkami. iPhone to precyzyjna elektronika, dlatego narażona jest na zniszczenie w przypadku nieprawidłowego obchodzenia się z telefonem. Apple w dbałości o maksymalne osiągi i wytrzymałość jednocześnie zadbał o swoich użytkowników, oferując szereg akcesoriów dających pewność, że nasz iPhone jest bezpieczny i nawet w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń nie ulegnie uszkodzeniu. Dostępność szybkiego serwisu iPhona ułatwia rozwiązywanie problemów.

Kwestię starzenia pozostawiamy jednak otwartą, ponieważ biorąc pod uwagę to, jak technologia szybko idzie do przodu i każdego roku Apple wypuszcza na rynek nowe telefony to pierwszy iPhone z 2007 roku możemy uznać za stary. Samo urządzenie jednak dzielnie odpiera próby czasu i nadal można je użytkować.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!