Wymiana złącza ładowania

WYMIANA ZŁĄCZA ŁADOWANIA

Układ ładowania w iPadach jest jednym z najczęściej eksploatowanych i

najbardziej narażonych na uszkodzenia komponentów. Nic dziwnego, że zaczyna szwankować. Objawem problemów w tym obrębie może być utrudnione ładowanie (gdy np. ładowarka „łączy” tylko przy określonym położeniu wtyczki lub kabla, ładuje z przerwami lub niewystarczająco skutecznie), całkowity brak możliwości naładowania baterii lub niemożność połączenia urządzenia z komputerem przez kabel.

Niezależnie od tego, czy masz tradycyjny iPad, czy też iPad Air, iPad Pro lub iPad Mini sytuacja wygląda podobnie. Trudno jednak bez oględzin tabletu określić, jaka jest przyczyna awarii lub też czy iPad wymaga wymiany złącza ładowania.

CO ROBIĆ, KIEDY IPAD SIĘ NIE ŁADUJE?

Nieprawidłowości z ładowaniem mogą wynikać z kilku czynników. Jeśli używasz oryginalnych akcesoriów, pierwszej kolejności warto dobrze obejrzeć zarówno wtyczkę ładowarki, jak i gniazdo Lightning w tablecie. Być może to po prostu kurz, kilka nitek z ubrania lub inne drobne zanieczyszczenia uniemożliwiają układowi ładowania prawidłową pracę. Dlatego warto spróbować je wyczyścić, pamiętając jednak o zachowaniu delikatności.

Najlepiej sprawdzi się specjalna szczoteczka z miękkim włosiem. Można też próbować wyczyścić gniazdo i wtyczkę wykałaczką, jednak jest to metoda bardziej ryzykowna. Absolutnie należy wystrzegać się za to metalowych przedmiotów i wszystkiego, co mogłoby utknąć wewnątrz układu. Jeśli zaś używasz akcesoriów innych producentów, sprawdź, czy są one certyfikowane przez firmę Apple. Nieoryginalne i niezatwierdzone ładowarki mogą bowiem sprawiać liczne problemy.

KIEDY POTRZEBNA JEST WYMIANA ZŁĄCZA ŁADOWANIA W IPADZIE?

Jeśli czyszczenie nie pomaga, warto zwrócić się do fachowca. Tylko profesjonalne oględziny pozwolą bowiem zlokalizować przyczynę usterki i ją usunąć.

Problem może leżeć w:

ładowarce

kiedy powyginany przewód lub uszkodzona wtyczka utrudniają połączenie z gniazdem Lightning

uszkodzeniu

•uszkodzonym złączem ładowania – wtedy potrzebna jest jego naprawa lub wymiana

chipie

wadliwym chipem zarządzającym układem ładowania – który trzeba naprawić lub wymienić

baterii

wadą samej baterii – którą wówczas również trzeba wymienić

W NASZYM SERWISIE

W naszym serwisie możesz liczyć na dogłębne sprawdzenie stanu Twojego iPada Air, Pro czy Mini i jego trafną diagnozę. Po rozpoznaniu przyczyny usterki profesjonalnie ją usuniemy, niezależnie od tego, czy konieczna będzie naprawa złącza ładowania, czy też bardziej złożona naprawa.

NAPRAWA I WYMIANA ZŁĄCZA ŁADOWANIA – IPAD

Jeśli chodzi o iPad, wymiana złącza ładowania jest jedną z częściej wykonywanych w naszym serwisie napraw. Zwykle jest to jedyna możliwość, gdy specjalista stwierdzi uszkodzenie gniazda. Tego rodzaju naprawa jest jednak bardzo czasochłonna oraz skomplikowana, dlatego wymaga kilku dni pracy specjalistów. Równie dużo czasu wymagają prace naprawcze, gdy uszkodzona okazuje się bateria lub inne wewnętrzne komponenty odpowiadające za prawidłową pracę układu ładowania. Nasi technicy zapewniają jednak profesjonalną obsługę w każdym przypadku.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!