Wymiana przycisków w iPad

WYMIANA PRZYCISKÓW

Żaden sprzęt elektroniczny nie jest w pełni niezawodny. Dotyczy torównież iPadów, którym mimo ogromnej solidności i trwałości przytrafiają się okazjonalne usterki. Jednymi z najbardziej narażonych na nie elementów są te mechaniczne – takie jak przyciski. Intensywne użytkowanie może się odbić na ich responsywności, a nieprawidłowe działanie wpływa na komfort korzystania z urządzenia lub wręcz całkowicie uniemożliwia cieszenie się jego funkcjami.

Niezależnie od posiadanego modelu awaria przycisków to coś uciążliwego. Na szczęście zarówno tradycyjny iPad, jak i iPad Pro, iPad Mini oraz iPad Air stwarzają możliwość ich wymiany.

CO ROBIĆ, GDY PRZYCISKI W IPADZIE NIE DZIAŁAJĄ?

Jeżeli jeden z fizycznych przycisków iPada, np. Home lub Power, przestaje działać, niekoniecznie musi to świadczyć o poważnej usterce i konieczności odwiedzenia serwisu. Czasami przyczyna tego rodzaju problemów jest trywialna i można ją samodzielnie rozpoznać oraz usunąć.

W pierwszej kolejności spróbuj ponownie uruchomić urządzenie – w wielu przypadkach sprawia to, że problemy z przyciskami znikają. Jeżeli jednak to nie pomaga, zdejmij z urządzenia etui lub folie ochronne, które mogą uniemożliwiać prawidłowe funkcjonowanie przycisków. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie, czy wokół tych elementów nie zebrał się brud lub kurz. Wykorzystaj miękką ściereczkę lub delikatny pędzelek, by usunąć zanieczyszczenia i ponownie spróbuj użyć przycisku.

IPAD – WYMIANA TAŚMY I PRZYCISKÓW

Jeżeli metody „domowe” nie pomagają uporać się z problemem, czas udać

się do serwisu specjalizującego się w naprawie urządzeń Apple. Fachowcy zdiagnozują przyczynę problemu oraz przystąpią do jego usunięcia. Warto wiedzieć, że w urządzeniach iPad wymiana taśmy, na której znajdują się określone przyciski, może również wpłynąć na poprawę działania innych funkcji. Taśma magnetyczna, na której osadzone są przyciski głośności (volume), jest bowiem połączona m.in. z wibracją, mikrofonem czy flashem aparatu.

Jeśli więc odnotowałeś również pogorszenie działania urządzenia w tych obszarach, oznacza to, że uszkodzenia są dość poważne. Wymiana przycisku power i wymiana przycisków głośności wyglądają podobnie, nieco inaczej wygląda jednak sprawa z klawiszem Początek (Home) – szczególnie, jeśli wykorzystujesz identyfikację odcisku palca TouchID. Wymiana przycisku Home spowoduje bowiem utratę tej funkcjonalności – jest to zabezpieczenie przeciw kradzieżom stosowane przez firmę Apple. Pozostałe funkcje będą jednak zachowane po wymianie.

WYMIANA PRZYCISKÓW GŁOŚNOŚCI, POWER, HOME

Nasz serwis specjalizuje się w naprawie wszystkich urządzeń Apple, w tym iPadów różnych generacji (oraz wszystkich modeli, w tym Pro, Air i Mini). Przeprowadzana przez nas wymiana przycisków dotyczy wszystkich mechanicznych elementów – przycisku Home, przycisków ładowania i przycisku Power. Zapewniamy rzetelną diagnostykę i solidne, staranne wykonanie usługi, dzięki czemu Twój iPad po naprawie będzie jak nowy.

Dzięki dużemu doświadczeniu bez problemu zajmiemy się nawet skomplikowanymi usterkami.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!