Wymiana lub naprawa ekranu

WYMIANA/NAPRAWA EKRANU

Ekran montowany w iPadach to jeden z największych atutów tych urządzeń. Na uznanie zasługuje nie tylko jego wyjątkowa wyrazistość i wysoka rozdzielczość, ale też możliwość bardzo wygodnej i intuicyjnej obsługi. Dzięki zastosowaniu technologii Multi-Touch rejestrującej ruchy kilku palców jednocześnie interfejs jest znacznie bardziej responsywny i umożliwia wykorzystanie gestów do sterowania wieloma funkcjami.

Jednak również wykonany w nowoczesnej technologii wyświetlacz czasami może zawieść. Przyczyną mogą być uszkodzenia mechaniczne, wśród których najpopularniejsze to pęknięcie lub rozbicie szybki, albo związane z wewnętrznymi komponentami awarie.

CO ROBIĆ, GDY EKRAN IPADA NIE DZIAŁA?

Ponieważ przyczyn problemów z wyświetlaczem może być wiele, w przypadku ich wystąpienia przede wszystkim nie należy panikować. Oczywiście przy jego rozbiciu sprawa jest dość oczywista, a wymiana ekranu nieunikniona, jednak gdy przestaje on reagować na dotyk, nie musi to oznaczać poważnej usterki.

Co robić? W pierwszej kolejności warto wymusić ponowne uruchomienie urządzenia. W iPadach starszej generacji wystarczy jednocześnie przytrzymać przycisk Home oraz przycisk górny lub boczny przez około 10 sekund. W nowszych tabletach należy kolejno przycisnąć i szybko puścić przycisk zwiększania głośności (Volume Up), zmniejszania głośności (Volume Down), a następnie przytrzymać przycisk zasilania (Power). Warto się również upewnić, że wyświetlacz nie jest mokry lub zabrudzony, usunąć folie ochronne i etui, odłączyć ładowarkę i wszelkie akcesoria.

NAPRAWA PODŚWIETLENIA EKRANU CZY WYMIANA EKRANU LCD?

Jeżeli żadna z wymienionych wyżej czynności nie pomaga, należy się zgłosić do serwisu. Nasi specjaliści dokonają dokładnych oględzin urządzenia, by stwierdzić, jakie czynności należy podjąć w celu jego naprawy. Czasami wyświetlacz pozostaje czarny, mimo że słychać powiadomienia i czuć wibracje. Wtedy zazwyczaj pomoże naprawa podświetlenia ekranu.

Sama wymiana modułu podświetlenia jednak nie wystarczy, gdy uszkodzenia sięgają głębiej. Ich objawem może być ekran wyświetlający pasy lub pozostający w jednolitym, innym niż czarny kolorze. W jeszcze innych przypadkach wyświetlacz nie reaguje na dotyk lub pokazuje tylko logo Apple podczas uruchamiania i nie umożliwia podjęcia żadnych kroków. Wówczas najczęściej wymagana jest wymiana ekranu LCD lub wręcz całego modułu wyświetlacza.

PROFESJONALNA NAPRAWA I WYMIANA EKRANU – IPAD

Fachowcy z naszego serwisu mają ogromne doświadczenie w diagnozowaniu i usuwaniu usterek zarówno w podstawowej wersji iPada, jak i iPadach Pro, Air czy Mini. Jeśli w grę wchodzi wymiana ekranu, iPad każdego typu i każdej generacji wymaga podobnych działań. Jest ona dość skomplikowana i wymaga wyjątkowo starannych działań, urządzenia od Apple są bowiem skonstruowane niezwykle precyzyjnie. Dlatego warto tego rodzaju prace zlecać tylko fachowcom.

Nasi technicy zadbają, by Twój iPad po wymianie ekranu czy też naprawie podświetlenia wyglądał i zachowywał się jak nowy. Podołamy każdemu zadaniu!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!