Wymiana kamery

WYMIANA KAMERY

Kamera w iPadzie należy do bardzo zaawansowanych, dzięki czemu pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć i kręcenie filmów oraz prowadzenie rozmów video. Jednocześnie wielu użytkowników nie wyobraża sobie korzystania ze sprzętu bez prawidłowo działającej kamery. Dlatego w przypadku jej uszkodzenia konieczna jest naprawa.

Awarie aparatu nie zdarzają się bardzo często, jednak mogą mieć różne przyczyny. Dlatego też różne są sposoby ich usuwania. Z każdym poradzą sobie jednak eksperci z naszego serwisu.

PO CZYM POZNAĆ, ŻE KAMERA W IPADZIE ZOSTAŁA USZKODZONA?

Uszkodzenia kamery w iPadach mogą być wywołane przez dwie grupy czynników. Pierwsze z nich to awarie wewnętrznych komponentów – np. płyty głównej. Naprawa lampy błyskowej czasami sprowadza się zaś do wymiany taśmy, na której znajduje się ten moduł wraz z przyciskami głośności czy wibracją. Drugą grupą są uszkodzenia mechaniczne. W tym przypadku najczęstszym powodem nieprawidłowego działania kamery jest upadek urządzenia, ale awarię mogą spowodować też np. silne wstrząsy.

Po czym poznać, że komponent wymaga naprawy? Gdy podczas próby użycia aparatu widoczny jest jedynie czarny ekran lub częściowy obraz, jest to oczywisty objaw jego uszkodzenia. Czasami jest też ono widoczne na pierwszy rzut oka – korzystanie z kamery uniemożliwia bowiem też stłuczenie ochraniającego jej szkła.

KIEDY POTRZEBNA JEST WYMIANA KAMERY W IPAD?

Jeżeli przyczyna uszkodzenia aparatu nie jest oczywista, warto w pierwszej kolejności zresetować urządzenie i wypróbować różne aplikacje do robienia zdjęć czy filmowania. Powtarzający się problem oznacza jednak konieczność wizyty w serwisie. To specjaliści najlepiej rozpoznają występującą usterkę, po czym przystąpią do jej usunięcia. Podstawową naprawą jest wymiana oczka soczewki kamery tylnej wykonywana wtedy, gdy dojdzie do jego pęknięcia lub rozbicia. Bardzo istotna jest wówczas precyzja – należy starannie usunąć pozostałości rozbitego szkła i zamontować nowy element.

Ważna jest również szybka reakcja – wymiana szkiełka kamery powinna być wykonana od razu po jego uszkodzeniu, ponieważ zbite szkło otwiera drogę wilgoci i różnym zanieczyszczeniom do delikatnych komponentów aparatu iPad.

Naprawa kamery w przypadku jej głębszego uszkodzenia jest zaś znacznie bardziej skomplikowana i kosztowna. W przypadku, gdy zostaną uszkodzone wewnętrzne komponenty, zazwyczaj nieunikniona jest wymiana kamery w iPad. Z kolei, gdy nieprawidłowe działanie aparatu jest spowodowane uszkodzeniami płyty głównej, potrzebna jest jeszcze bardziej zaawansowana naprawa.

IPAD – NAPRAWA KAMERY W KAŻDYM URZĄDZENIU

Specjaliści naszego serwisu poradzą sobie z każdą usterką urządzeń Apple. Niezależnie od tego, czy uszkodzeniu uległ klasyczny iPad, czy też jeden z jego wariantów (iPad Air, iPad Pro lub iPad Mini) dowolnej generacji, zapewniamy trafną diagnozę i szybkie usunięcie awarii. Zadbamy o to, by wymiana szkiełka lub całej kamery albo naprawa lampy błyskowej przebiegły sprawnie, ale przede wszystkim dokładnie. Dzięki temu masz pewność, że nasze działania będą skuteczne, a ich efekty trwałe.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!