Wymiana baterii w iPad

WYMIANA BATERII

Długo działająca, wydajna bateria, to jeden z największych atutów wszystkich urządzeń z rodziny iPad. Nie oznacza to jednak, że akumulator nie podlega zużyciu. Jego częste użytkowanie i ładowanie stopniowo wpływa na obniżenie wydajności. Degradacja postępuje wolniej, jeśli eksploatuje się baterię zgodnie z zaleceniami producenta, jednak prędzej czy później jej parametry zapewne przestaną zachwycać.

Akumulator może też ulec uszkodzeniu mechanicznemu na skutek upadku lub zalania. W każdym z tych przypadków zwykle konieczna jest wymiana baterii w iPadzie, ponieważ jej naprawa nie jest możliwa.

BATERIE W IPADACH – CHARAKTERYSTYKA

Wszystkie baterie wykorzystywane w urządzeniach elektronicznych w naturalny sposób się zużywają. Wraz z kolejnymi cyklami ładowania stopniowo zmniejsza się ich pojemność, co oznacza, że im intensywniej eksploatowany jest sprzęt, tym szybciej zauważysz krótsze działanie akumulatora po naładowaniu.

Wszystkie urządzenia Apple, w tym zarówno klasyczny iPad, jak i iPad Air, iPad Mini czy iPad Pro, wyposażone są w baterie litowo-jonowe. To jedna z najnowocześniejszych technologii, która odpowiada za dużą wydajność sprzętu. Akumulatory działające w oparciu o tego rodzaju ogniwa są wytrzymałe, lekkie, szybko się ładują i długo działają. Nie chroni to ich jednak przed zużywaniem się.

KIEDY JEST POTRZEBNA WYMIANA BATERII IPAD?

Baterie litowo-jonowe montowane w urządzeniach Apple są zaprojektowane tak, by utrzymać co najmniej 80% swojej pojemności i wydajności po 100 cyklach ładowania (czyli po stukrotnym całkowitym wykorzystaniu pojemności baterii). Jeśli Twoje urządzenie wydaje się zużywać znacznie szybciej, może to oznaczać, że akumulator jest uszkodzony. Wówczas podlega naprawie gwarancyjnej.

Nawet jednak najwyższej jakości bateria po pewnym czasie może przestać pracować z zadowalającą wydajnością. Czasami użytkownicy iPadów zauważają wyraźne skrócenie czasu ich pracy już po roku, a czasami dopiero po kilku latach – wiele zależy bowiem od intensywności i sposobu eksploatacji.

Niezależnie jednak od tego, ile lat ma Twój iPad, wymiana baterii pomoże mu wrócić do pierwotnej sprawności w zakresie długości działania po ładowaniu. Tego rodzaju naprawa może być też konieczna po zalaniu urządzenia lub innej usterce mechanicznej. Oznaką konieczności jej przeprowadzania może być np. niemożność naładowania akumulatora lub jego bardzo krótka praca.

IPAD – WYMIANA BATERII W URZĄDZENIACH WSZYSTKICH TYPÓW I GENERACJI

Jako eksperci w zakresie naprawy sprzętu Apple przeprowadzamy ich różne naprawy. Jednym z obsługiwanych przez nas urządzeń jest iPad. Wymiana baterii to zaś procedura, która należy do najczęściej przeprowadzanych. Oznacza to, że mamy ogromną wprawę w tego rodzaju usługach dokonywanych na wszystkich wariantach urządzenia (klasyczny iPad, a także Air, Mini i Pro) oraz wszystkich jego generacjach.

Doskonale wiemy, że w przypadku pracy z elektroniką Apple bardzo ważna jest precyzja. Dlatego wszystkie zadania wykonujemy z należytą dokładnością. Dzięki temu efekty naszych prac są długotrwałe, co doceniło już wielu zadowolonych klientów. Dołącz do nich i Ty!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!