Zalany iPhone

ZALANY IPHONE

Jedną z najczęstszych usterek, wynikających z nieprawidłowej eksploatacji

telefonu sytuacji losowych, jest jego zalanie. Wystarczy chwila nieuwagi, aby całkowicie uszkodzić smartfona i doprowadzić do nieodwracalnych skutków zalania. Nowoczesne modele iPhone są reklamowane jako wodoodporne, jednak nigdy nie można mieć pewności, czy po kontakcie z cieczą, telefon za jakiś czas nie przestanie działać.

Zalany iPhone może spowodować trwałe uszkodzenie poszczególnych podzespołów, dlatego aby do tego nie dopuścić, najważniejsza jest szybka reakcja. Można nieco zminimalizować skutki zalania, postępując według kilku zasad, jednak konieczna będzie również specjalistyczna diagnostyka urządzenia.

ZALANY IPHONE – CO ROBIĆ?

Użytkownicy smartfonów często bagatelizują problem zalania urządzenia wodą, ograniczając się jedynie do jego wysuszenia.

Etapy postępowania

Użytkownicy smartfonów często bagatelizują problem zalania urządzenia

wodą, ograniczając się jedynie do jego wysuszenia. Tak naprawdę pierwsze etapy postępowania po zalaniu mają ogromny wpływ na to, czy uda się ocalić telefon i czy w przyszłości nie wystąpią z tego powodu poważniejsze usterki. Jednym z najważniejszych błędów, które mogą wpłynąć na żywotność urządzenia jest samodzielne suszenie po zalaniu iPhone. Może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia podzespołów, które później są nie do odratowania.

Jeżeli zdarzyło Ci zalanie iPhone, powinieneś:

natychmiast wyłączyć telefon, wyjąc z niego baterię i odłączyć go od źródła zasilania

zdjąć case oraz obudowę i starać się jak najdokładniej wytrząsnąć pozostałości wody z urządzenia,

wytrzeć telefon w widocznych miejscach

pozostawić telefon do swobodnego wyschnięcia

CZYSZCZENIE PO ZALANIU IPHONE

Samodzielne wysuszenie telefonu nigdy nie będzie tak skuteczne, jak w serwisie. Dodatkowo nie można mieć gwarancji, że zalane podzespoły nie uległy trwałemu uszkodzeniu i nie spowodują poważnej awarii całego telefonu. Jako specjaliści od naprawy sprzętu marki Apple dysponujemy odpowiednimi narzędziami i metodami, które mogą uratować zalany iPhone. Dodatkowo skrupulatnie sprawdzimy jego wszystkie części i przeprowadzimy precyzyjne czyszczenie zalanego iPhone.

Ponadto z naszej strony zapewniamy:

dokładną diagnostykę telefonu, aby wykluczyć powstanie ukrytych usterek po zalaniu

profesjonalne suszenie zalanego iPhone, z użyciem specjalistycznych metod

natychmiastowe podjęcie działań mających na celu zminimalizować skutki kontaktu urządzenia z cieczą

czyszczenie po zalaniu iPhone z wykorzystaniem myjki ultradźwiękowej oraz zabiegów antykorozyjnych

Zalany iPhone może doprowadzić do poważnych usterek, wymagających natychmiastowych napraw. Jeżeli podczas czyszczenia urządzenia zdiagnozujemy uszkodzenie poszczególnych podzespołów, powiadomimy Cię o tym i zgodnie z Twoją decyzją, podejmiemy się ich napraw.

Suszenie zalanego iPhone powinno być samoczynne, nie można do tego używać suszarki ani wystawiać urządzenia na słońce. Takie działanie może doprowadzić do korozji i trwałego uszkodzenia podzespołów. Mimo szybkiej i prawidłowej reakcji, konieczne będzie profesjonalne czyszczenie po zalaniu iPhone. Nasz serwis realizuje takie usługi i jest to jedyne rozwiązanie, które daje gwarancje skutecznego osuszenia telefonu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!