Wymiana głośnika

WYMIANA/NAPRAWA GŁOŚNIKA

Jednym z najbardziej problematycznych miejsc w każdym smartfonie, jest głośnik. Element ten często ulega usterkom, które mają związek z nieprawidłowym korzystaniem z telefonu lub niewystarczającą ochrona urządzenia. Problem ten nie omija także nowoczesnych iPhonów, w których również często dochodzi do nieprawidłowości w działaniu głośnika.

Zwykle takie awarie są skutkiem zalania lub zanieczyszczenia podzespołu i wymagają naprawy głośnika w iPhone. W niektórych przypadkach może okazać się konieczna całkowita wymiana części, jednak ocena stanu telefonu jest możliwa dopiero po dokładnej diagnostyce.

WYMIANA GŁOŚNIKA ROZMÓW

Nieprawidłowe działanie głośnika nie zawsze jest spowodowane usterką, gdyż w wielu przypadkach odpowiada za to złe ustawienie sterowników. Przed zleceniem naprawy głośnika w iPhone powinieneś sprawdzić, czy nie jest on ściszony lub czy przycisk regulacji głośności się nie zaciął. Jeżeli mimo to smartfon nie działa poprawnie, może być konieczna wymiana głośnika rozmów.

Do najczęstszych objawów usterki tego podzespołu należą:

• szumy podczas prowadzenia rozmów telefonicznych,

• niosące się echo w tle rozmowy,

• zbyt cichy głos,

• brak możliwości przełączenia telefonu na funkcję głośnomówiącą.

Czasami wystarczy jedynie oczyszczenie i podstawowa naprawa głośnika w iPhone, aby przywrócić mu pełną sprawność. Niekiedy jednak wadliwe działanie wynika z usterki innych podzespołów, wówczas może być konieczna wymiana głośnika rozmów wraz z częściami, które mogą zakłócać jego pracę.

WYMIANA GŁOŚNIKA MULTIMEDIÓW

Smartfon to urządzenie, które nie służy jedynie do rozmów telefonicznych, ale także rozrywki. Do prawidłowego odtwarzania audio i wideo konieczny jest sprawny głośnik, który zapewni najlepszą jakość dźwięku. W zakres świadczonych przez nas usług wchodzi również wymiana głośnika multimediów wraz ze szczegółową diagnostyką innych podzespołów.

Wśród najczęstszych objawów usterki, można wymienić:

• przerywanie dźwięku,

• bardzo niski poziom wydawanych dźwięków,

• w trakcie odtwarzania multimediów, z głośnika nie wydobywają się żadne dźwięki,

• szumy i trzaski podczas korzystania z głośnika.

W tym przypadku, przyczyną usterki może być zanieczyszczony lub zalany głośnik iPhone. Problemy mogą być spowodowane także uszkodzeniem innego podzespołu, który ma wpływ na działanie dźwięku w telefonie. Żeby przywrócić sprawność urządzeniu, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana głośnika multimediów, gdyż ta część jest narażona na ciągłą eksploatację, a naprawa jest często nieopłacalna.

NAPRAWA GŁOŚNIKA W IPHONE

W naszym serwisie kompleksowo zajmiemy się Twoim iPhonem i wyeliminujemy wszystkie problemy z dźwiękiem. Bez względu na to, czy uszkodzeniu uległ zalany głośnik iPhone, czy inna część, przywrócimy smartfona do dawnej sprawności. Przed rozpoczęciem pracy dokonujemy dokładnej diagnostyki, na podstawie której możemy stwierdzić, czy wystarczy naprawa głośnika iPhone, czy będzie konieczna jego wymiana na nowy.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!