Naprawa Touch ID

NAPRAWA TOUCH ID

Współczesne telefony to urządzenia, które przechowują wiele danych oraz

wrażliwych informacji na temat użytkownika. Telefony już dawno przestały służyć jedynie do rozmów telefonicznych i smsów, gdyż obecnie z powodzeniem zastępują spersonalizowany komputer.

Za pomocą smartfonów korzysta się z bankowości elektronicznej, płaci za rachunki czy udostępnia pliki współpracownikom, a to wymaga dodatkowej ochrony urządzenia. Standardem w iPhonach nawet starej generacji jest touch ID, czyli czytnik linii papilarnych, zapobiegający dostępowi niepowołanych osób.

TOUCH ID – WYMIANA

Czytnik linii papilarnych narażony jest na ciągłą eksploatację, gdyż umożliwia odblokowanie telefonu i dostanie się do jego zawartości. Często więc ten element ulega uszkodzeniu i wymaga naprawy lub wymiany touch ID. W naszym serwisie zdiagnozujemy przyczynę usterki i usuniemy ją, abyś mógł znów w pełni wykorzystać możliwości swojego telefonu. Jeżeli więc zauważysz niepokojące objawy w działaniu czytnika, powinieneś od razu zgłosić się na diagnostykę urządzenia, aby wykluczyć poważniejsze usterki.

Nieprawidłowe działanie czytnika wynika zazwyczaj z jego zalania,

zanieczyszczenia lub nieprawidłowej kalibracji. W większości przypadków za ten stan rzeczy odpowiada jednak uszkodzenie mechaniczne, wówczas jedynym rozwiązaniem może okazać się wymiana touch ID na nowy. To daje największą pewność, że czytnik odzyska swoją sprawność i w przyszłości nie będzie narażony na kolejne usterki.

Jeżeli chodzi o touch ID, naprawa jest konieczna, gdy wystąpią takie nieprawidłowości jaki:

odczuwalne przegrzewanie się czytnika

brak możliwości odczytania linii papilarnych

problemy z kalibracją czytnika

nieprawidłowe działanie przycisku home

TOUCH ID – NAPRAWA

Niekiedy nieprawidłowe działanie czytnika spowodowane jest usterką innego podzespołu, który wpływa na sprawność całego urządzenia. W tym przypadku wystarczy jedynie drobna naprawa touch ID, aby móc znów w pełni korzystać z możliwości telefonu. Zanim podejmiemy decyzję o wymianie lub naprawie czytnika, dokonujemy szczegółowej diagnostyki urządzenia. To pozwala nam ocenić stan iPhona i wdrożyć najskuteczniejsze metody przywrócenia mu sprawnego działania.

W ramach świadczonych usług zapewniamy:

• profesjonalne przeprowadzenie niezbędnych napraw,

• wymianę touch ID z wykorzystaniem oryginalnych części,

• szybkie terminy realizacji,

• dokładną diagnostykę urządzenia,

• atrakcyjne ceny,

• gwarancję na przeprowadzone naprawy,

• sprzęt zastępczy na czas naprawy.

Jeżeli chodzi o touch ID, naprawa może obejmować konieczność wymiany także innych podzespołów, które mogą być przyczyną awarii z czytnikiem. Wszystko zależy jednak od stanu technicznego iPhone oraz decyzji jaką podejmiesz w sprawie dalszych napraw.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!