Wymiana obudowy w MacBooku

MACBOOK AIR, MACBOOK PRO – WYMIANA OBUDOWY

Obudowa przede wszystkim chroni komponenty laptopa przed czynnikami zewnętrznymi. W przypadku sprzętów od Apple w znaczącym stopniu odpowiada jednak też za ich estetykę. Dlatego wymiana obudowy w MacBooku może być wskazana z różnych powodów. Jeżeli jest uszkodzona, taka procedura jest jak najbardziej zalecana. Należy jednak pamiętać, że naprawa musi być wykonana precyzyjnie, ponieważ laptopy Apple są dosyć delikatne. Przeprowadzona w profesjonalnym, wyspecjalizowanym serwisie zapewni doskonałe rezultaty zarówno funkcjonalne, jak i wizualne.

W przypadku porysowanej lub uszkodzonej obudowy, oferujemy wymianę dla m.in.:

obudowa na MacBook Air 13,

obudowa MacBook Pro 15,

obudowa do MacBook Pro 16,

pozostałe obudowy Apple

W naszym serwisie oferujemy naprawę lub wymianę wszystkich dostępnych na rynku modeli MacBooka.

WYMIANA OBUDOWY W MACBOOKU – KIEDY JEST POTRZEBNA?

Wymiana obudowy w MacBooku nie należy do najczęściej przeprowadzanych napraw. Wszystko dlatego, że laptopy Apple wykonywane są bardzo starannie. Zapewnia to trwałość zewnętrznej powłoki oraz jej atrakcyjny wygląd przez bardzo długi czas. Nie da się jednak uniknąć pewnych zdarzeń losowych. Dlatego laptop może zaliczyć upadek lub kąpiel w wodzie, herbacie czy winie. Jeśli w ich wyniku zewnętrzna powłoka komputera lub jej część zostają uszkodzone, trzeba koniecznie przeprowadzić wymianę – w ten sposób można zapobiec awariom innych komponentów.

Często szwankować zaczynają zawiasy pokrywy – zacierają się od intensywnego użytkowania, co może skutkować ich wyłamywaniem lub nawet uszkodzeniem matrycy (przez to, że do zamykania i otwierania pokrywy potrzebna jest większa siła). Wymiana obudowy w MacBooku to jednak w tym przypadku sposób, by zapobiec bardziej skomplikowanym awariom i przywrócić laptopowi pełną sprawność. W przypadku niewielkich uszkodzeń można również próbować ją naprawić (np. skleić), a zawiasy poddać regeneracji.

JAK PRZEBIEGA WYMIANA OBUDOWY W MACBOOKU?

Aby stwierdzić, że konieczna jest wymiana obudowy w MacBooku, potrzebne są dokładne oględziny laptopa dokonane przez profesjonalistę. Dlatego od diagnostyki zaczyna się każda wizyta w serwisie. Powody, dla których może być konieczna wymiana obudowy, takie jak:

zalanie MacBooka,

obudowa jest powyginana lub porysowana,

wejścia do portów są zniekształcone,

nie działa klawiatura lub jej podświetlenie,

wpływają na przebieg naprawy. Niezależnie od tego, czy wady w funkcjonowaniu obudowy są wynikiem zalania, czy też zużycia, doradzimy odpowiednie rozwiązanie i przeprowadzimy realizację naprawy. Chętnie wymienimy również dla Ciebie zewnętrzną powłokę, jeśli zdecydujesz, że nie odpowiada Ci wygięty, zarysowany albo w inny sposób delikatnie uszkodzony komponent. Wówczas sprowadzamy nową, oryginalną obudowę Apple i przystępujemy do jej montażu. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku starszych modeli MacBooków dostęp do części może być ograniczony.

WYMIANA OBUDOWY – MACBOOK, MACBOOK AIR I MACBOOK PRO

Nasz serwis zapewnia profesjonalne podejście do każdej naprawy, w tym również do wymiany obudowy w MacBooku. Jako eksperci od sprzętu firmy Apple zajmujemy się wszystkimi modelami laptopów z nadgryzionym jabłkiem, także z serii MacBook Pro i MacBook Air. Doskonale wiemy, że praca z tymi urządzeniami wymaga olbrzymiej dokładności i cierpliwości – tak by przy naprawie nie uszkodzić sąsiadujących komponentów.

Zajmujemy się rzetelną diagnostyką i doradztwem w zakresie MacBooków wszystkich generacji, a przy zleconej naprawie sprawdzimy też inne funkcje oraz części, by upewnić się, że działają prawidłowo. Zapraszamy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!