ul. Smolna 9, 00-375 Warszawa

Wentylatory i układ chłodzenia

Wentylatory i układ chłodzenia

MacBooki to urządzenia, które zaliczają się do jednych z najbardziej wydajnych modeli dostępnych na rynku. Marka Apple stale udoskonala swoje produkty, wyposażając je w najnowszej generacji komponenty, mające wpływać na większą funkcjonalność urządzeń. Pewnych usterek nie da się jednak uniknąć, gdyż wynikają one z normalnej eksploatacji laptopów. Każdy użytkownik MacBooka będzie się musiał więc zmierzyć z koniecznością czyszczenia układu chłodzenia. 

Gdy okaże się, że jest to nie wystarczy – możliwa jest wymiana układu chłodzenia, który z biegiem czasu może zacząć szwankować. Nie należy zwlekać z takimi naprawami, gdyż uszkodzony wentylator może doprowadzić do poważniejszych awarii, które generują wysokie koszty naprawy.

Naprawa układu chłodzenia – kiedy jest konieczna?

Nawet najnowocześniejsze laptopy wymagają okresowych przeglądów, aby w porę wykryć usterkę i nie dopuścić do poważniejszej awarii. Warto więc pamiętać o regularnej diagnostyce sprzętu, gdyż może się okazać, że będzie konieczna wymiana wiatraków. Odpowiadają one za chłodzenie wszystkich podzespołów, dlatego zauważalny spadek wydajności laptopa może być spowodowany jego przegrzewaniem się. W większości przypadku wystarczy jedynie wymiana pasty termoprzewodzącej, jednak w przypadku poważniejszej usterki, trzeba się liczyć z koniecznością naprawy całego układu.

Wymiana wentylatorów

Wymiana wentylatorów może być nieunikniona, jeżeli zauważyłeś następujące objawy:

  • wolniejsze działanie laptopa,
  • obudowa i podstawa komputera się nagrzewają,
  • wiatrak chodzi znacznie głośniej niż zwykle,
  • komputer się samoczynnie wyłącza w trakcie pracy,
  • programy się zawieszają, a system restartuje,
  • laptop może się włączać z trudem lub całkowicie przestaje reagować.

Problemy z wentylatorem mogą wystąpić w każdym modelu laptopa. Bez względu na to, czy pracujesz na nowoczesnym MacBook Air, czy jesteś posiadaczem wydajnego modelu MacBook Pro, wymiana pasty termoprzewodzącej to konieczność. W przypadku wystąpienia powyższych objawów, należy jak najszybciej zareagować i oddać laptopa do serwisu. Tylko natychmiastowa wymiana układu chłodzenia może zapobiec uszkodzeniu innych podzespołów.

Naprawa układu chłodzenia – nasza oferta

Laptopy to skomplikowane urządzenia, które zbudowane są z całego systemu podzespołów. Z tego powodu czasami charakterystyczne objawy przegrzewania komputera, wcale nie muszą oznaczać konieczności wymiany wiatraków, gdyż wynikają z innej usterki. Przed rozpoczęciem pracy zawsze przeprowadzamy dokładną diagnostykę, co pozwala nam precyzyjnie trafić w usterkę i skupić się na jej wyeliminowaniu.

Z naszej strony zapewniamy ponadto:

  • sprzęt zastępczy na czas naprawy,
  • atrakcyjne ceny wymiany wentylatorów,
  • szybką realizację usługi,
  • oryginalne części zamienne.

Każda naprawa układu chłodzenia zostanie przeprowadzona profesjonalnie, dlatego na świadczone usługi dajemy gwarancję. Obsługujemy klientów z całego kraju, dzięki możliwości wysłania do nas sprzętu za pośrednictwem kuriera.
Zapraszamy do współpracy.

logo Macforce

Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem +48 507 500 007.