MacBook wolno chodzi

Odnosisz wrażenie, że twój MacBook wolno chodzi, a jego wydajność nie jest już tak wysoka jak w momencie zakupu? Sprzęt z biegiem lat starzeje się, najnowsze aplikacje oraz ich kolejne wersje stawiają przed nim nieco wyższe wymagania, co nie znaczy, że musi działać wolno. Komputery MacBook Air, a zwłaszcza MacBook Pro stanowią inwestycję na lata. Jeśli twój Mac działa wolno, nie musi to koniecznie oznaczać, że ma już lata świetności za sobą. Czasami wystarczy dołożenie pamięci RAM, ale istnieją też znacznie prostsze sposoby na podniesienie wydajności komputera.

MACBOOK WOLNO DZIAŁA – ZBYT WIELE IKON NA PULPICIE

Wiele elementów znajdujących się na pulpicie komputera to bardzo niedoceniany czynnik, który w rzeczywistości naprawdę znacząco spowalnia sprzęt, zwłaszcza kiedy chodzi o nieco starsze urządzenie. Być może twój MacBook Pro wolno działa między innymi właśnie z tego powodu. Usuń z pulpitu zbędne pliki i opróżnij kosz lub przenieść je do folderów. W przyszłości staraj się nie nadużywać przestrzeni na pulpicie – sortuj zapisywane dokumenty w folderach, aby uniknąć spowolnionego działania twojego MacBooka. W nagrodę twoje oczy ucieszą się wybraną przez ciebie tapetą prezentującą się teraz w pełnej krasie.

MACBOOK AIR WOLNO DZIAŁA – PRZEPEŁNIONY DYSK KOMPUTERA

Istnieje szansa, że twój MacBook Air wolno działa ze względu na przepełniony dysk. W każdym komputerze ma on ograniczoną pojemność, przy czym warto pilnować, aby nie zbliżać się do jej granicy. Niemal pełny dysk twardy naprawdę znacząco spowalnia pracę twojego laptopa. Do powszechnie przechowywanych na dyskach danych należą zdjęcia, pliki wideo i utwory muzyczne. Zastanów się, czy nie możesz zrezygnować z części spośród nich, zwłaszcza kiedy są dostępne także online. W grę wchodzi czyszczenie systemu, w tym pamięci przeglądarki Safari, chociaż ten krok przynosi relatywnie małe oszczędności w przestrzeni dyskowej. Jeśli naprawdę nie możesz pozbyć się zgromadzonych na dysku plików, a chcesz, by twój wolno działający MacBook posłużył ci jeszcze przez jakiś czas, skorzystaj z przechowywania danych w chmurze, albo użyj dysku zewnętrznego, który w razie potrzeby w każdej chwili możesz podłączyć do komputera.

MACBOOK PRO WOLNO DZIAŁA ZE WZGLĘDU NA NIEPOTRZEBNE PROCESY

W miarę kolejnych miesięcy i lat używania komputera instalujesz na nim coraz więcej aplikacji. Większość z nich nie pozostaje bez wpływu na wydajność komputera. Kiedy twój MacBook wolno chodzi, skorzystaj z monitora aktywności, na którym znajdziesz wszystkie uruchomione procesy i sprawdzisz, w jakim stopniu procentowo obciążają one aktualnie procesor oraz pamięć RAM. Z pozycji tego interfejsu możesz natychmiast wyłączyć zbędne procesy, aby chwilowo przyspieszyć komputer. Przede wszystkim zadbaj jednak o to, aby od kolejnego uruchomienia MacBooka procesy, które nie są ci potrzebne po prostu się nie uruchamiały. Możesz tego dokonać w preferencjach systemowych. Być może część zainstalowanych programów możesz swobodnie skasować, bo już z nich nie korzystasz? To bardzo dobry sposób na przyspieszenie MacBooka.

MAC DZIAŁA WOLNO? ZAKTUALIZUJ SYSTEM OPERACYJNY

Twój komputer Mac z naturalnych względów z biegiem lat będzie poddawany coraz większym obciążeniom ze względu na coraz większe wymagania programów, z których prawdopodobnie korzystasz. Ale wydajność twojego MacBooka nie zależy wyłącznie od jego parametrów technicznych, ale także od systemu operacyjnego. Nieprzypadkowo Mac OS jest często uaktualniany. Gdy twój MacBook wolno działa, przekonaj się, czy rzeczywiście dysponujesz najnowszą wersję Mac OS, a jeśli nie, pobierz aktualizacje.

MAC WOLNO DZIAŁA? ROZBUDUJ PAMIĘĆ RAM

Wydajność komputera poza jego procesorem zależy od pamięci operacyjnej. 4 GB RAM bądź 8 GB RAM być może jeszcze do niedawna zupełnie wystarczyło, aby twój MacBook sprostał wszystkim zadaniom, jakie przed nim stawiasz, ale sytuacja uległa zmianie. Nie musisz inwestować w nowego laptopa. Jeśli twój MacBook działa wolno ze względu na zbyt mało pamięci RAM, wystarczy ją rozbudować, co bez problemu wykonasz w naszym serwisie.

MACBOOK PRO, MACBOOK AIR WOLNO CHODZI. WIZYTA W SERWISIE

Jeśli niezależnie od naprostowania wymienionych powyżej kwestii Twój komputer nadal wolno działa, może to oznaczać poważniejszy problem z twoim urządzeniem. W takim przypadku zapraszamy do naszego serwisu, w którym z pewnością znajdziemy rozwiązanie twojego problemu ze ślimaczącym się Makiem.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!