MacBook Pro, Air – trzeszczy głośnik

„MacBook Pro – trzeszczy głośnik”, „MacBook Air – głośnik buczy”, „charczący głośnik” – od czasu do czasu w internecie można natknąć się na podobne skargi właścicieli laptopów marki Apple. Dotyczą one nietypowych dźwięków, które wydobywają się z głośników w trakcie słuchania muzyki, oglądania filmów, a nawet uruchamiania się systemu. Jeśli MacBook Pro lub MacBook Air trzeszczy, istnieje szansa, że doszło do uszkodzenia głośnika, ale na szczęście komplikacje z prawidłowy odtwarzaniem dźwięku najczęściej wynikają po prostu z oprogramowania. Co innego, gdy w komputerze Mac nic nie słychać – wówczas prawdopodobieństwo uszkodzonych głośników jest dużo większe. W jaki sposób wykluczyć ewentualną awarię i rozwiązać problem?

KOMPUTER MAC TRZESZCZY – OKRESOWE PROBLEMY Z NIEKTÓRYMI PARTIAMI URZĄDZEŃ

Problemy z prawidłowym odtwarzaniem dźwięku dość masowo napotykali użytkownicy, którzy w 2018 roku decydowali się na kupno komputerów MacBook Pro lub MacBook Air. Trzeszczący głośnik lub dwa głośniki w trakcie słuchania muzyki przez iTunes bądź z innego źródła stosunkowo często pojawiały się w na filmach umieszczanych przez właścicieli komputerów w mediach społecznościowych. Istniało podejrzenie, że laptopy pochodzące z odświeżonych partii posiadają pewne wady fabryczne, na co mógłby wskazywać dziwne buczący głośnik. Mac działa jednak przecież w oparciu o oprogramowanie. W większości przypadków problemy zniknęły wraz z kolejną aktualizacją systemu Mac OS. Jeśli aktualnie w twoim komputerze Mac głośnik trzeszczy lub wydaje inne niepożądane dźwięki, w pierwszej kolejności pomyśl właśnie o aktualizacji oprogramowania, nawet jeśli kolejna wersja znajduje się dopiero w fazie beta.

MACBOOK – GŁOŚNIK BUCZY. REDUKCJA SZUMÓW.

Jeżeli posiadasz najnowszą wersję oprogramowania do swojego komputera MacBook Air lub MacBook Pro, a głośnik buczy bądź wydaje inne niepokojące dźwięki, być może musisz uzbroić się w cierpliwość do kolejnej aktualizacji. Jednak zanim to nastąpi, spróbuj tymczasowo rozwiązać problem w inny sposób. Wybierz Preferencje systemowe, następnie Dźwięk oraz Wyjścia. Znajdziesz tam opcję Użyj redukcji szumów otoczenia. To dość przydatna funkcja, ale niekoniecznie kluczowa, by cieszyć się przyzwoitą jakością dźwięku. Spróbuj ją odznaczyć, a następnie sprawdź, czy twój MacBook nadal trzeszczy przy odtwarzaniu muzyki. Części użytkowników wskazuje, że udało im się rozwiązać ten nieprzyjemny problem właśnie rezygnując z redukcji szumów.

PROBLEMY Z DŹWIĘKIEM W KOMPUTERACH MACBOOK – NIC NIE SŁYCHAĆ

Osobną kwestię stanowi sytuacja, w której w głośnikach komputerów MacBook Air lub MacBook Pro nic nie słychać. Wówczas problem może być poważniejszy niż nie do końca prawidłowe działanie oprogramowania. Rozwiązanie takie jak test głośników prawy lewy nie wchodzą w grę, skoro laptop nie wydaje żadnych dźwięków. Zanim jednak wpadniesz w panikę, spróbuj poszukać najprostszych rozwiązań. Doszukując się ewentualnej awarii komputera można niekiedy zapomnieć o prozaicznych potencjalnych powodach nie działania konkretnej funkcji. Wybierz Preferencje systemowe, a następnie opcję Dźwięk. W karcie Wyjścia, o ile nie korzystasz aktualnie ze słuchawek, jako wybrana opcja powinny znajdować się wbudowane głośniki. Jej brak może oznaczać awarię, natomiast jeśli taka opcja znajduje się na ekranie, zajrzyj do kolejnych opcji. Czy suwak głośnika nie jest przypadkiem ustawiony na tak minimalnym poziomie, że praktycznie nie masz możliwości dosłyszeć jakichkolwiek dźwięków? A może została wybrana opcja Wycisz?

MACBOOK TRZESZCZY LUB NIC NIE SŁYCHAĆ W GŁOŚNIKACH – WIZYTA W SERWISIE

W pierwszej kolejności wyklucz wszystkie ewentualne prozaiczne powody problemów z dźwiękiem w twoim komputerze. Jeżeli żadne z proponowanych rozwiązań nie przyniesie oczekiwanego skutku, zapraszamy cię do naszego serwisu, w którym dokonamy szczegółowej diagnozy twojego MacBooka i ewentualnie zaproponujemy jego naprawę. W naszym serwisie obsługujemy zarówno starsze, jak i nowsze laptopy Apple.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!