Jesteś świeżo upieczonym właścicielem komputera MacBook? Sprawdź, w jaki sposób możesz rozszerzyć funkcje swojego urządzenia na przykład w zakresie rozrywki i bezpieczeństwa. Oto kilka programów, które naprawdę warto zainstalować na Mac OS!

Spotify

Tej aplikacji raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale zgodnie z tytułem artykułu trudno ją pominąć, kompletując tego typu listę. Nieograniczony dostęp do muzyki i podcastów, co ważne, również offline. Wielu właścicieli MacBooków wprost nie wyobraża sobie podróży, codziennej drogi do pracy, a także uskutecznianej od czasu do czasu słodkiej prokrastynacji bez Spotify. Działanie aplikacji jest bardzo przemyślane, ponieważ pozwala między innymi odkrywać ciekawą muzykę wedle gatunku za sprawą bardzo sprytnych algorytmów.

VLC

Pozostańmy przy rozrywce. W dobie serwisów VOD odtwarzacze tego typu straciły na znaczeniu. Młodsi właściciele komputerów MacBook często nie pamiętają już czasów divix-a, jak również filmów na płytach DVD. Niemniej na wszelki wypadek warto wyposażyć się w uniwersalny odtwarzacz filmów, który obsługuje praktycznie wszystkie bardziej i nieco mniej popularne formaty. W tej kategorii VLC prawdopodobnie nie ma sobie równych, a jako oprogramowanie open source jest darmowy i w dodatku wolny od reklam. Filmy offline potrafią umilić niejedną podróż, a jeśli starsze urządzenie nie jest już w stanie odtwarzać ich w całości bez dostępu do gniazdka, z pewnością pomocna okaże się wymiana baterii w MacBooku, na którą zapraszamy do naszego serwisu.

Shazam

Kolejna propozycja dla melomanów. Z tej aplikacji właściciele laptopów i smartfonów korzystają już od wielu lat. Zanim stała się dostępna, fani muzyki spotykali się z pewnym frustrującym problemem. Z pewnością każdemu choć raz w życiu zdarzyło się, że w radiu leciał właśnie wyśmienity kawałek, jednak nie istniał sposób, aby jego poznać wykonawcę i tytuł, a następnie odnaleźć tę muzykę na przykład na Spotify. Shazam to niezwykle prosta aplikacja wykorzystująca wbudowany mikrofon MacBooka, która natychmiast identyfikuje dany utwór.

Steam

Tej aplikacji na pewno nie trzeba przedstawiać zapalonym graczom. Z kolei użytkownicy, którzy przed laty opuścili świat gamingu, ale z racji zakupu nowego, wydajnego MacBooka pragną do niego powrócić, koniecznie powinni poznać Steam. Program pozwala na wygodne kupowanie i pobieranie gier komputerowych. Na platformie znajduje się zdecydowana większość nowych i starszych tytułów. Ponadto Steam pozwala wchodzić w interakcje z innymi graczami, przede wszystkim umożliwiając grę sieciową. Starszy komputer, który pomimo wciąż całkiem niezłych parametrów od pewnego czasu działa nieco wolniej, także ma szansę poradzić sobie z wieloma ciekawymi grami. Niekiedy wystarczy wymiana dysku w MacBooku na bardziej wydajny dysk SSD. Tę usługę wykonujemy oczywiście w naszym serwisie.

Sieć VPN

Konkurencja na rynku VPN-ów jest bardzo duża, a każda z propozycji ma swoje mocne trony, dlatego na końcu listy przedstawimy jedynie zalety korzystania z takiego oprogramowania, a nie konkretne aplikacje. Sieci VPN przypadną do gustu każdemu, kto szczególnie troszczy się o bezpieczeństwo w internecie. Wszystko za sprawą szyfrowania danych. Ponadto sieci VPN pozwalają ominąć blokady geolokalizacyjne, co ma niebagatelne znaczenie na przykład dla podróżników. Wybierając optymalny VPN warto wziąć pod uwagę szybkość działania sieci, zgodność z wieloma platformami, pojemny serwer, rozszerzenia, jak również łatwą konfigurację oprogramowania.

Jakie dodatkowe aplikacje mogłyby jeszcze się znaleźć tego typu zestawieniu?

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!