Pojawienie się na rynku nowych sprzętów od marki Apple co roku budzi emocje. Za każdym razem pod sklepami z elektroniką ustawiają się kolejki wiernych fanów tej firmy. Takie poruszenie ma związek zarówno z wypuszczeniem kolejnych generacji smartfonów, jak i laptopów czy komputerów stacjonarnych. Czy nowy MacBook Pro to przełom na rynku?

MacBook Pro 2021 – co nowego?

Na rynku są obecnie dostępne komputery marki Apple z serii MacBook Pro i MacBook Air. Co roku jednak pojawiają się zupełnie nowe propozycje, wyposażone w komponenty o jeszcze większej wydajności. W 2021 roku odbędzie się premiera dwóch kolejnych laptopów od Apple – MacBook Pro 14” oraz 16”.

Nowinki odnośnie kolejnych generacji laptopów od Apple na długo przed premierą przyjmują formę przewidywań. Zgodnie z nimi, firma ma zdecydować się na porzucenie klasycznego designu swoich sprzętów i nawiązywać nową konstrukcją do iPhone’a 12, który niedawno pojawił się w sklepach. Obudowa laptopa ma być bardziej kanciasta, a na klawiaturze prawdopodobnie ponownie pojawi się fizyczny przycisk esc.

Z laptopów od Apple ma zniknąć także Touch Bar. W jego miejsce być może powrócą tradycyjne klawisze. Kwestia ta nie jest jednak do końca przesądzona, dlatego na zweryfikowanie tej informacji trzeba będzie poczekać do premiery urządzenia.

Nowe opcje ładowania w MacBooku Pro 2021

Kiedyś w MacBookach był stosowany port ładowania MagSafe, który pozwalał na szybkie uzupełnianie baterii sprzętu, bez ryzyka wyrwania kabla i uszkodzenia gniazdka. Takie rozwiązanie ma powrócić w laptopach zapowiedzianych na 2021 rok. W urządzeniach prawdopodobnie pojawią się także dodatkowe porty, dzięki czemu ich użytkownicy nie będą musieli kupować osobnych przejściówek.

Apple dąży do tego, by nowe laptopy z serii MacBook były bardziej odporne na uszkodzenia wynikające z codziennego korzystania. Z tego powodu z urządzeń najprawdopodobniej zniknie blokujący się Touch Bar, a gniazdo ładowania zostanie zastąpione końcówką MagSafe. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia sprzętu, konieczne będzie skorzystanie z pomocy takich firm, jak serwis komputerów Mac w Warszawie. Żadne rozwiązania nie są bowiem w stanie uchronić nowoczesnych urządzeń przed niektórymi zniszczeniami.

Czy MacBooki z 2021 roku będą przełomem?

MacBooki, których premierę zaplanowano na 2021 rok, będą wyposażone w nowe procesory M1 z jeszcze większą liczbą rdzeni. Przełomem okazują się także decyzje związane z wyglądem urządzeń. Zmiana kształtu obudowy już od kilku miesięcy budzi dyskusje wśród analityków i miłośników sprzętów od Apple. Do dzisiaj nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądał nowy MacBook Pro, jednak wszystko wyjaśni się w okolicach premiery zaplanowanej na drugą połowę 2021 roku.

Marka nigdy nie zdradza dokładnych planów dotyczących swoich urządzeń, dlatego co roku pojawienie się nowych sprzętów budzi dyskusje trwające wiele miesięcy. Ostateczny wygląd MacBooka będzie znany dopiero za jakiś czas, jednak zgodnie z przewidywaniami, Apple ma powrócić do wielu starych rozwiązań, jednocześnie stawiając na nowoczesne komponenty o jeszcze lepszej wydajności.

serwis MacBook

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!