Najnowsza odsłona MacBook Air, czyli MacBook Air 2020 wciąż stanowi relatywną rynkową nowość. Po kilku miesiącach od premiery i testach wykonanych przez recenzentów można wysnuć wartościowe wnioski dotyczące tego modelu laptopa od Apple. Edycja 2020 przyniosła znaczące zmiany, które docenia większość użytkowników. Na szczególną uwagę zasługuje wygodna i przyjazna w użytkowaniu nowa klawiatura MacBook Air 2020. Czy warto zdecydować się na ten model? Którą z trzech dostępnych konfiguracji wybrać?

Wymiary i charakterystyka MacBook Air 2020

Zacznijmy od wymiarów najnowszego MacBook Air 2020. Czy warto inwestować w laptopa o przekątnej ekranu 13 cali? Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – już od lat takie modele wybierają osoby, którym zależy na mobilności. Dokładne wymiary tego komputera to:

  • Szerokość: 304 mm
  • Głębokość: 212 mm
  • Wysokość: 16,1 mm

Trzeba przyznać, że robią one wrażenie właśnie ze względu na większą mobilność sprzętu. Chociaż waga na poziomie 1,3 kg nie jest imponująca na tle konkurencji, komputer jest wystarczająco lekki, aby dobrze sprawdzić się w trakcie podróży.

13-calowy ekran obsługuje rozdzielczość 2560×1600 i zapewnia pokrycie 98% palety kolorów sRGB, co w przypadku tego kompaktowego i niebędącego flagowym modelem sprzętu stanowi zaletę. Za drobną wadę nowego MacBooka można uznać dość grube ramki ekranu – same jego rozmiary teoretycznie pozwalałyby na skonstruowanie jeszcze mniejszego urządzenia.

W standardowej pracy, bez maksymalnej jasności ekranu urządzenie jest w stanie pracować na baterii nawet 10 godzin – to kolejny argument pozwalający postrzegać MacBook Air 2020 za idealnego laptopa do podróży. Tradycyjną wadą tych komputerów są jedynie dwa gniazda USB, do czego jednak przyzwyczaili się już użytkownicy kompaktowych modeli marki Apple.

Klawiatura MacBook Air 2020 – rewolucja dla użytkowników

Poprzednia edycja MacBook Air nie cieszyła się dużą popularnością między innymi ze względu na wadliwą klawiaturę motylkową. Tym razem twórcy postawili na sprawdzony model Magic Keyboard, w którym skok klawiszy jest przyjemny i który wyróżnia się automatycznym podświetleniem klawiszy, gdy zrobi się ciemno. Całość uzupełnia funkcjonalny szklany touchpad.

Dostępne konfigurację MacBook Air 2020 – czy warto wybrać najtańszą konfigurację?

MacBook Air 2020 jest dostępny w trzech konfiguracjach. Wszystkie wyposażono w procesory Intela 10 generacji, które dobrze wypadają w testach. Najtańsza wersja posiada dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-1000NG4 i 4 MB pamięci podręcznej. Rozwiązanie pośrednie stanowi procesor Core i5-1030NG7 oraz 6 MB pamięci RAM. Najdroższa konfiguracja pracuje z procesorem Core i7-1060NG7 i została wyposażona z 8 MB pamięci podręcznej. Oba procesory posiadają 4 rdzenie i 8 wątków, co stanowi dość ważną zaletę MacBook Air 2020. Czy warto wybrać ten komputer w najtańszej konfiguracji?

Testy i doświadczenia dotychczasowych użytkowników pokazują, że bywa ona niewystarczająca, jeśli sprzęt ma radzić sobie z wieloma zadaniami jednocześnie. Nienagannie sprawdza się on natomiast w prostych czynnościach, jak edycja dokumentów, edycja zdjęć czy przeglądanie internetu. Użytkownicy, którzy mają wyższe wymagania, powinni sięgnąć po jedną z mocniejszych opcji.

MacBook Air 2020 – czy warto kupić ten model?

MacBook Air 2020 można uznać za bardzo udany model. Parametry techniczne są wystarczające do standardowego użytkowania, a nawet czegoś więcej. Korzystanie z klawiatury to sama przyjemność, a mocna bateria świetnie sprawdza się w trakcie podróży.

Problemy z MacBook Air? Odwiedź serwis w Warszawie!

MacBook Air 2020 może być komputerem na lata. Z czasem trzeba się jedynie liczyć z koniecznością wymiany baterii. Wolisz oddać to zadanie w ręce fachowców i nie ryzykować, a także unikasz tanich i wadliwych chińskich zamienników? Odwiedź nasz serwis sprzętu Apple w Warszawie, w którym dokonujemy wszelkich napraw komputerów Mac.

serwis MacBook

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!